A RendeljKínait csapatának fele valamilyen Mi Band terméket használ napi szinten, de már a családot is teleszórtuk Mi Band 2-3 karkötőkkel. Ezt a két terméket kellett felülmúlnia a másfél hete megjelent Xiaomi Mi Band 4-nek, és erre voltak is pozitív előjelek, például az eszköz által lekövetett sportok sorának kibővítése, és a korábbiaknál sokkal jobb kijelző.
A global verzió (ami már angolul is tud) doboza az elődmodellhez képest megnőtt, de a tartalma nem sokat változott. Benne van a Mi Band 4, egy szíj (ami megegyezik a Mi Band 3 sajátjával, teljesen kompatibilisek), egy többnyelvű leírás és egy töltőpad, ami némileg eltér a korábban látott verzióktól. Idén sokan vártak olyan megoldást, hogy a központi magot ne kelljen kipattintani a szíjból, de ez végül nem valósult meg. Mi nem mondanánk, hogy nagyon szomorúak vagyunk emiatt, hiszen
20 naponként egyszer azért ki lehet bírni a procedúrát.
A kijelző sokat változott az elődökhöz képest: egyrészt egy színes, 0,95 hüvelykes OLED panelre cserélték az eddigi monokróm megjelenítőt, másrészt pedig új funkciókat (például változtatható watch face, avagy óralap) integráltak a bogyóba, így tolva a kütyü pozícióját az okosórák irányába. Emlékeztek még a Xiaomi Amazfit Cor nevű termékre? A Mi Band 4 leginkább arra hasonlít, azt leszámítva, hogy a szíja egyszerűbb, viszont cserélhető, és a funkcióik is nagyrészt megegyeznek.
![](https://hirekmindenkinek.com/images/2022-10-12/190283-661070-1665583425-136652-527164-1561567804-58bl2acvqagahscefhx5bynaaaaaelftksuqmcc.jpg)
Természetesen van pulzusmérő szenzor, ami általában megbízhatóan mér, de néha azért meg is lehet bolondítani. Azt tudni kell, hogy ez nem egy orvostechnikai műszer, tehát inkább csak tájékoztató jelleggel használjátok. A mért értékek szinte teljesen megegyeztek a Mi Band 3 által mutatott adatokkal, sőt egy Omron vérnyomásmérővel is összevetettük őket, hogy kiderüljön az igazság, és nagyon közeli értékeket kaptunk, szóval napi használatra a Mi Band 4 bőven megfelelő.
A kütyü külsejének megítélése elég szubjektív, leginkább sehogy sem néz ki a fekete alapon fekete kijelzővel, de ez csak addig igaz, amíg be nem kapcsol a képernyő. Ilyenkor már kifejezetten látványos az összhatás, de ami sokkal fontosabb: komolyabbnak néz ki a szerkezet. Ebben fontos szerepet játszik, hogy a tipográfia elég finomra sikeredett, ami a 120×240 pixeles felbontásnak is köszönhető. Ami viszont nem annyira király, hogy látszik a megjelenítő felület széle, ami egy kicsit olyanná teszi a karkötőt, mintha újra egy 4-5 évvel ezelőtti okostelefont tartanánk a kezünkben.
![](https://hirekmindenkinek.com/images/2022-10-12/190283-661070-1665583425-136652-527164-1561567804-58bl2acvqagahscefhx5bynaaaaaelftksuqmcc.jpg)
Gyakorlatiasan okos
Ami legjobban elnyerte a tetszésünket, hogy a gyártó teljesen újrastrukturálta a menürendszert. A Mi Band 3-nál ez elég gyenge volt, az összes tudása abban merült ki, hogy lapozgathattuk az elégett kalória és a lépésszámlálás között, és ezeket is olyan Móricka-szintű ábrákon követhettük nyomon, mintha a Katicabogár óvodás csoport rajzolta volna őket.
Ehhez képest a Mi Band 4 sokkal felnőttesebb, minden menü kapott színes jelecskét, nagyon könnyen el tudtunk igazodni a rendszerben, ráadásul akad néhány olyan igencsak fontos extra funkció, amit a Mi Band 3 egyáltalán nem tudott:
- Zenevezérlés: megállíthatjuk, elindíthatjuk és lapozhatjuk a számokat, a hangerő is szabályozható.
- Állíthatjuk a fényerőt, öt lépcsőben.
- Váltogathatunk az alap óraszámlapok között (ezt egészíti ki a Mi Fit adatbázisa újabb skinekkel).
- Státusz: lépésszám, távolság, elégetett kalória és tétlenségi figyelmeztetés.
- Sportok követése: kültéri futás, beltéri futás, biciklizés, sétálás, úszás és általános sport.
- 50 méterig vízálló.
- Időjárás előrejelzés geolokáció segítségével.
- Értesítések: a magyar ABC betűiből párat (á, ű, ő, ö) egyelőre nem tud megjeleníteni.
- Egyéb: ne zavarj, ébresztőóra, stopperóra, időzítő, eszközkeresés és még néhány apróság.
A fenti listából az első két tételt biztosan nem tudta a Mi Band 3, és ezek elég nagy különbségek. A fényerő maximum 400 nit, ami okostelefonban sem rossz, még napsütésben is láttuk a kijelzőt, igaz ilyenkor fel kellett áldoznunk néhány elektront az üzemidő oltárán. A zenevezérlést pedig kifejezetten kényelmesnek tartjuk, és mivel egyre több ember jár a városban elektromos járművel (de kerékpár esetében is ugyanerről van szó), nekik sem kell többé a zsebükben kotorászni a mobil után.
Ha valaki aggódott, hogy az új kijelző odavág az üzemidőnek, az megnyugodhat: a karkötő napi 5-6%-ot merült közepes fényerő mellett, ami 20 napos használatot jelent egyetlen feltöltéssel.
A telefonoldali szoftveres támogatás maradt a régi: a teljesen magyar nyelvű Mi Fit applikációban követhetők nyomon a karkötő által gyűjtött adatok. Ezzel kapcsolatban összesen két sirámot tudunk említeni: a grafikonok nem nagyíthatók, és az egy csoportba tartozó eszközökből (okoskarkötők, okosórák stb.) egyszerre csak egyet tudunk hozzá csatlakoztatni. Éppen ezért nem tudtuk az előző generációval párhuzamosan tesztelni a Mi Band 4-et, ehhez két külön telefonra lett volna szükség.
A Mi Fit kezelőfelülete nemrég drasztikusan átalakult, ami megszokást igényelhet azok számára, akik nem napi rendszerességgel nyüstölik, de a rendszer így is viszonylag gyorsan átlátható. A profil alatt láthatjátok a párosított eszközeiteket, amiket tényleg ronggyá lehet paraméterezni. Ezekre csak nagyvonalakban térünk ki terjedelmi okokból, főleg, hogy 95%-ban egyezik az előző verzióval.
![](https://hirekmindenkinek.com/images/2022-10-12/190283-661070-1665583425-136652-527164-1561567804-58bl2acvqagahscefhx5bynaaaaaelftksuqmcc.jpg)
A Mi Band 4 mindent tud, amit az elődje: méri az aktivitásunkat, ébreszt, alvást monitoroz, feloldhatóak vele okoseszközeink, értesítéseket fogad, eseményemlékeztetőt állíthatók be rá, és így tovább. Van azonban két újdonság szoftveres oldalon is, és ebből az egyik a netről letölthető óratémák lehetősége.
Ezek eltérnek az alap skinektől, sokkal több is van belőlük. Sok a mangás stílusban rajzolt kutyás/macskás lehetőség, amik elég gyerekesek, illetve akad pár átlagos kinézetű watch face, de hatalmas csodákra senki ne számítson. Probléma továbbá, hogy az applikáció nagyon lassan szinkronizálja le az új megjelenést a karkötőre. Azt az időt, amire most gondoltok, szorozzátok meg hárommal és akkor nagyjából eltaláltátok, mennyi ideig tart. Ráadásul minden új téma újabb szinkronizálást jelent, hiszen a Mi Band 4 nem képes ezekből egynél többet tárolni.
A másik újdonság a Lab menüpont alatt található. Nem tudjuk, miért ez lett a neve, de arra tippelünk, hogy azért, mert ide kerülnek a tesztfunkciók, ahogy a pinkód is. Ennek lényege, hogy a Bluetooth kapcsolat elvesztése automatikusan lezárja a Mi Band 4-et, és csak a négyjegyű szám ismeretében tudjátok azt feloldani. Ötletes, így már nem lesz értelme ellopni más karkötőjét.
![](https://hirekmindenkinek.com/images/2022-10-12/190283-661070-1665583425-136652-527164-1561567804-58bl2acvqagahscefhx5bynaaaaaelftksuqmcc.jpg)
Összegzés
A Mi Band 4 egyértelműen előre lépett a Mi Band 3-hoz képest, tud egy csomó jópofa apróságot, ami miatt érdemes megvásárolni, de azt gondoljuk, hogy a két legfontosabb dolog a színes kijelző és a zenelejátszás vezérlése. Emellett lehet játszani az óratémák cserélgetésével, illetve az úszás monitorozása is kifejezetten hasznos lehet azok számára, akik rendszeresen űzik ezt a sportot.
Pár apró hiba persze most is maradt: például a belső részt még mindig ki kell szedni a pántból a töltéshez, illetve a kijelző megvalósítása egy kicsit oldschool - de ezt bőven ellensúlyozzák a pozitívumok. Ezek közé tartozik az is, hogy az ára még mindig rendkívül kedvező: a YRMB401 kuponkóddal most 10 500 forintért lehet lecsapni rá, ami tényleg nem sok pénz egy ilyen sokoldalú eszközért.
Érdemes továbbá tisztában lenni azzal is, hogy a Mi Band 4 elérhető NFC chippel szerelt változatban is, közel dupla annyiért, mint az alap modell, ugyanakkor Európában nincs értelme kifizetni a felárat ezért a verzióért, ugyanis a karkötő nem támogat egyetlen olyan szolgáltatást sem, amivel kihasználható lenne például az érintéses fizetés lehetősége.
Rendelj kínait!
Ha érdekelnek a kínai termékek, és első kézből szeretnél értesülni az új tesztekről, ajánljuk a RendeljKínait oldalát!