Ukrajnában tovább gyorsult a koronavírus-járvány terjedése, szombatra minden korábbit meghaladó, több mint húszezer új beteget jegyeztek fel egy nap alatt, a járvány tavaly márciusi kitörése óta elhunytak száma pedig meghaladta a 34 ezret - írja az MTI.


A 44 milliós országban azonban lakosságarányosan jóval kevesebb halálos áldozata van a koronavírusnak, mint Magyarországon, ahol több mint 21 ezren haltak meg.

A magyar és az ukrán adatok lakosságarányosan akkor lennénk körülbelül azonosak, ha Ukrajnában 94 ezer halálos áldozatot követelt volna a vírus. A számok alapján tehát nagyjából harmadannyi az áldozat mint hazánkban.

A hivatalosan közölt ukrán adatok alapján az elmúlt napban 20 341 új esettel 1 731 971-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. Ez csaknem 450-nel több a megelőző napinál, ami a korábbi csúcs volt, így most már ez az eddigi legmagasabb napi növekmény. Az elhunytaké 396-tal 34 075-re emelkedett. A megelőző napon 433-an haltak meg, ez az eddigi legmagasabb napi szám. Eddig 1 342 536-an gyógyultak meg, az aktív betegek száma viszont csaknem 11 ezerrel 355 360-ra emelkedett.

Kórházba az elmúlt napban megint kimagaslóan sok, 5186 koronavírusos, illetve fertőzésgyanús beteg került, számuk már negyedik napja haladja meg az ötezret.

A legtöbb új beteget, 2053-at az ország legfertőzöttebb területéről, a fővárosból jelentették. Ez Kijevben is új rekordnak számít. Az azonosított fertőzöttek száma a fővárosban már megközelítette a 167 ezret, az elhunytaké ötvennel 3545-re nőtt.

Olekszij Danyilov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkára egy tévéműsorban közölte, hogy Volodimir Zelenszkij elnök hamarosan rendeletet ad ki az oltási kampánnyal kapcsolatosan. A tisztségviselő utalt arra, hogy a felsővezetés elégedetlen a lakosság beoltásának lassúsága miatt.

Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter szombati közlése alapján február 24. óta 286 647-en kapták meg a koronavírus elleni védőoltást, közülük pénteken 18 814-en. Eddig 399 032-en iratkoztak fel a várólistára. Jelenleg még csak egyfajta oltóanyaggal, az AstraZeneca licence alapján Indiában Covishield néven gyártott vakcinával oltanak. Március 25-én érkezett meg 215 ezer dózis kínai gyártású CoronaVac nevű vakcina, ennek viszont még laboratóriumi ellenőrzésen kell átmennie, ami várhatóan tíz napot vesz igénybe - emlékeztetett az UNIAN hírügynökség.

Koronavírus

Nagy-Britanniában 18 millió emberből 7-en haltak meg vérrögösödésben az AstraZeneca oltás után

A brit gyógyszerügynökség szerint a vakcina előnyei felülmúlják a kockázatokat.

György István: A teljes társadalom előtt kinyitottuk az oltási lehetőséget

Erdei Anna immunológus: Az új mutánsok miatt legalább 85-90 százalékos nyájimmunitást kell elérni


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!