Parkoló alatt lehet I. Henrik sírja is. Ha igaza van, Philippa Langley lehet az első régész, aki két angol király maradványait is megtalálta.
Philippa Langley még 2012-ben, egy leicesteri parkolóház alatt azonosította azt a helyet, ahol III. Richárd királyt 527 évvel korábban örök nyugalomra helyezték. A történész nemrég bejelentette: rájött, hol nyugszik I. Henrik.
A kutató szerint bármennyire hihetetlen, valószínűleg I. Henrik maradványai is hasonlóan méltatlan sorsra juthattak, mint a négy évszázaddal később uralkodó királyé. Philippa Langley szerint a másik brit király az igazságügyi minisztérium tulajdonába tartozó readingi börtön parkolója alatt lehet.
– mondta a történész, aki szerint I. Henrik sírhelye egy K betűvel jelölt parkoló alatt bújhat meg.
Philippa Langley elmondása szerint III. Richárd csontjaira úgy bukkant rá, hogy valahányszor abban a parkolóban állt, mindig elfogta a reszketés és libabőrös lett. Később kiderült, hogy a területen korábban egy templom állt, majd ezután gyűjtötte össze az ásatáshoz szükséges pénzt, és megszerezte az engedélyeket.
A politikai opportunista és keményszívű I. Henrik arról híres, hogy neki született a brit uralkodók közül a legtöbb házasságon kívüli gyereke. A történészek szerint 20-25 törvénytelen utódja lehetett Hódító Vilmos negyedik fiának, aki korábban azt sem hitte volna, hogy egyáltalán trónra kerül. Stratégiája az volt, hogy törvénytelen lányait különböző lordokhoz és hercegekhez adta férjhez, és így egy kiterjedt családi kört hozott létre érdekei előmozdítására.
A király egy normandiai vadászat során betegedett meg, majd 1135. december 1-jén meghalt. Holttestét Rouenba vitték, ahol belső szerveit kivették és eltemették, majd bebalzsamozott holttestét visszaszállították Angliába.
1921-ben egy emléktáblát állítottak fel azon a területen, ahol egykor az apátság főoltára állt, vagyis I. Henrik kőszarkofágjánál. Philippa Langley talajradarral vizsgálta át a szóban forgó területet, és két szarkofágtemetkezésre utaló tárgyat is felfedezett a börtön parkolója alatt. A történész szerint ha sikerül átverekednie magát a hivatalokon, azonnal meg is kezdi a környék feltárását. Ha sikerrel jár, ő lesz az első régész, aki két angol király maradványait is megtalálta.