Lehmann Csongor aranyérmet nyert az U23-as triatlon-világbajnokság edmontoni döntőjében.

A 39 fős mezőnyből a chilei Diego Moya bizonyult a leggyorsabbnak, Lehmann hatodikként zárt nem sokkal lemaradva mögötte. A 11 fős szökevények bringára pattantak, de a zárószám, a futás bizonyult perdöntőnek. Az élmezőny az első kör után elkezdett szétszakadozni, végül csak hárman maradtak elöl, és Lehmann Csongornak a német Tim Hellwiggel, valamint az ausztrál Matthew Hauserrel kellett megküzdenie a dobogós helyekért.

Lap 4/4 and the fight for the U23 World Championship title is between these three men @Matt_Hauser @csongorlehmann and Tim Hellwig!

Will it come down to a sprint finish?

Follow the final stage of the U23 men's race on https://t.co/dToUk2NP1E #WTCFinalsEdmonton pic.twitter.com/ddNiRH4msu

- World Triathlon (@worldtriathlon) August 22, 2021

A futás során azonban a magyar triatlonos remek hajrájával a riválisok nem tudták tartani a lépést.

Ez egy érzelmekben gazdag pillanat, leírhatatlan. Hatalmas nyomást helyeztem magamra a 2019-es ezüstérem után, az utolsó kilométer volt a legnehezebb, annyira győzni akartam. Fogalmam sem volt, mennyire szoros a verseny a többiekkel, csak mentem előre

- mondta Lehmann a szövetség honlapjának.

Dévay Zsombor első évesként nagyszerűen helyt állt az U23-as mezőnyben, ahol egy 13. hellyel úgy tette le a névjegyét, hogy mindössze nyolc másodperc választotta el a tizedik helyezettől.

A felnőtteknél a vb-sorozatot lezáró, kiemelt pontokat adó döntőt rendezték, az egyetlen magyar induló, Dévay Márk nagyszerű teljesítménnyel a 16. helyen ért célba, így összesítésben 19 helyet javított pozícióján, és a 29. helyen zárta az idei sorozatot.

…16. DÉVAY MÁRK 1:45:51

A vb végeredménye: 1. Blummenfelt 3927 pont/4 verseny, 2. Van Riel 3594/4, 3. Alex Yee (brit) 3289/4, …24. BICSÁK BENCE 780/2, …29. DÉVAY MÁRK 634/2, …54. TÓTH TAMÁS 245/2, …61. LEHMANN CSONGOR 180/1

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.