Pakisztánban a kisebb városokban és falvakban nem tartják bűntettnek a „becsületbeli gyilkosságokat”, gyakorlatilag soha senkit nem zárnak miatta börtönbe a hasonló tettekért. A Pakisztáni Emberi Jogi Bizottság szerint 2015-ben több mint 500 férfit és nőt öltek meg rokonaik csak azért, mert szerintük valamiért szégyent hoztak a családra.
Az egyik legismertebb történet Qandeel Baloch-é, aki egy országosan ismert celeb volt. Egy tehetségkutatóban tűnt fel, később pedig az országban botrányosnak számító viselkedésével híresült el. Videóinak nézettsége hamar az egekbe szökött, ezek után ölte meg bátyja, aki szerint sok volt már a családjának a szégyen, amit a lány miatt el kellett viselniük.
Nem sokkal a gyilkosság után megszületett a törvény, hogy a "becsületgyilkosságok" elkövetőinek mindenképp felelniük kell a bíróság előtt, függetlenül attól, hogy az áldozat családja megbocsát-e vagy sem.
"Megöltem őt a család becsületéért. Azt akarom, hogy ez jó lecke legyen a város minden lányának" - mondta akkor a gyilkos.
A helyiek úgy vélik, hogy a nő családjának más tagjai is érintettek voltak, ám a teste megtalálását követő két héten belül nem került sor letartóztatásra, bár a rendőrség tisztában van az állításokkal.
A Guardian azt írja: a hivatalos szankciók ígérete ellenére sem változott semmi a gyakorlatban: Pakisztán hatóságai tucatnyi becsületgyilkosságot rögzítettek két hét alatt.
Helyi lapok arról számoltak be a hét elején, hogy egy lahore-i asszonyt a fia és testvére ölt meg, miután a nő elhagyta a férjét és elmenekült a barátja házába.
A nő megölése az elmúlt két hét tizenkettedik "becsületgyilkossága" volt az országban.
Pakisztánban minden héten érkeznek újabb hírek megfojtott feleségekről, lelőtt gyermekekről, nővérekről, akiket a "család becsülete miatt” ölnek meg. Néha egy személy felelős, máskor pedig férfi családtagok csoportja. A gyilkosok túlnyomó többsége büntetlenül marad.