1. Stronger Than Me
Nem nagyon lehet mással kezdeni egy efféle válogatást, mint azzal a dallal, amivel az előadó, akiről szó van, debütált a nagyközönség előtt. Amy Winehouse karrierjében ez a dal az iszonyú éles, pikírt Stronger Than Me, ami olyan kegyetlenül osztotta ki a "ladyboy" néven nevezett anyámasszonykatonája férfiakat, hogy azt öröm volt nézni. A hisztis, szubmisszív, gyenge férfi később is kedvelt témája lett, amiről hasonlóan direkten énekelt további dalaiban is, de hát ezen nincs meglepődni való: ő igazán szólt jó előre. A dal egyébként nem lett elsöprő siker, a top 100-as brit kislemezlista 71. helyéig jutott, szakmailag viszont jóval sikeresebb lett, Ivor Novello-díjjal ismerték el, mondván, ez lett a 2004-es év "legjobb kortárs dala zeneileg és szövegileg".
2. Fuck Me Pumps
Miután a Stronger Than Me-vel beszólt a férfiak egy csoportjának, az egyenlőség jegyében folytatta mindezt nőtársaival, pontosabban a nőtársadalom aranyásó néven ismert szegletével: a futballistafeleségekről és egyéb, gazdag férfiakra vadászó nőkről énekel, akik kikérik maguknak a negatív jelzőket, miközben saját maguk vonulnak mások birtokába, a videoklipben felvonultatott kislányok révén pedig azt is sejteti, hogy milyen káros üzenet mindez a következő nőgenerációknak. Hogy eljuttassa üzenetét, Winehouse a botrányossághoz nyúlt, ami a címet illeti, ami nagyjából úgy fordítható "Dugj-Meg-Tűsarkú": a "fuck" szót ráadásul előtte nemigen használta női popelőadó dalcímben. Azt viszont már producerei nem engedték Amynek, hogy elvágja a dal lehetőségeit a rádiós játszásoktól, így a dalszövegben csak "F - me Pumps"-t énekel, gyakorlatilag kisípolva saját magát. Mindez fülbe mászva, Winehouse szokásos énekesi bravúrjaival.
3. Back to Black
Az abszolút mega-Winehouse-slágerek mega-Winehouse-slágere sem maradhat ki listánkról, amelynek érdekessége, hogy azzal együtt lett megasikeres, hogy szinte csurog a dalból a fájdalom. Félrement kapcsolatok és megkésett, szükségszerű, mégis kibírhatatlan szakítások kísérőszerzeménye lett a dal szinte azonnal, és azóta is megmaradt ebben a szerepben. Winehouse, ugye, nemcsak énekes volt, hanem dalszerző-dalszövegíró-énekes, dalaiba pedig sosem félt beleírni saját magát és élményeit. Ebben a dalban ex-férjéről, Blake Fielder-Civilről, és drogokban elázott, széteső kapcsolatukról énekelt.
4. You Know I'm No Good'
Ha a Back to Blackre azt mondjuk, a szakítós dalok egyik legfájdalmasabbika, akkor álljon itt a magány és önutálat szerzeménye is, szintén az exférj ihletésében. Nem ez a legnagyobb sláger, de esélyesen a legjobb Winehouse-dal, melynek a szerző önpusztítása és korai halála további rétegeket adott.
5. Rehab
Újabb leg: a legsikeresebb dal, a legnagyobb sláger, amit még azok is ismernek, akik alapesetben nincsenek közeli kapcsolatban Winehouse munkásságával. A Rehab beszólás a magánéletben turkáló nyilvánosságnak, és a felé támasztott elvárásoknak, ám utólag, Winehouse halála után ez a dal is kísérteties, keserédes színezetet kapott - hiszen lehetetlen nem gondolkodni el azon, vajon segíthetett volna-e Amyn, ha elmegy arra a bizonyos rehabra.
6. Love is a Losing Game
Újabb terápiásan őszinte, kitárulkozó dal depresszív hangvételben, a balladák és a soulslágerek szerelemgyerekeként.
7. Valerie
Amy Winehouse slágereinek újabb dobogós darabja a Valerie - pedig valójában ez nem is saját szerzemény, a Zutons nevű indie zenekar írta, Winehouse Mark Ronsonnal készített belőle feldolgozást, ami aztán sikeresebb lett, mint az eredeti - nyilván, ilyen névvel a mikrofon mögött. A legrádióbarátabb Winehouse-dal, ami az addigi, eleve is erős státuszából az abszolút csúcsra röpítette Winehouse-t.
8. Wake Up Alone
Ez a dal is a Blake Fielder-Civillel kötött, két éven át tartó házasságról mesél. Winehouse a válás idején úgy fogalmazott: "az egész házasság a közös drogozáson alapult", aminek hullámvasútszerű élményei és kölcsönös függőségei ebben a dalban is visszaköszönnek. Winehouse 2009-ben már el is vált a férfitől.
9. Our Day Will Come
A cikk elején említett poszthumusz gyűjteményes album egyik nagysikerű dala, egy klasszikus R&B szerzemény a '60-as évekből, mely már születésekor is vezette a Billboard listáját a Ruby & The Romantics előadásában, Winehouse pedig már 2003-ban felvette belőle a saját verzióját, amit a bemutatkozó lemezére szánt. Oda végül nem került fel, a Lioness: Hidden Treasures című poszthumusz lemezről viszont nem hagyhatták le, így végül teljesült Winehouse vágya, hogy a nyilvánosság elé kerüljön a dal. Még videoklipet is vágtak hozzá archív felvételekből.
10. Body and Soul
Ez a dal a legutolsó, amit Winehouse valaha stúdióban rögzített, és ha már így kellett alakulnia, ennél jobb dal nem is lehetett volna az utolsó: a Body and Soult ugyanis a legendás Tony Bennett-tel vette fel duettben, aki Winehouse abszolút kedvenc előadója volt a világon. A dalt 2011. szeptember 14-én adták ki: ez lett volna Amy Winehouse huszonnyolcadik születésnapja - a dal bevételeit pedig az Amy Winehouse Alapítvány kapta meg.