Bevallom, amióta létezik én bizony csak egy fáról szedtem az almát a telefonok terén, és igazából eszem ágában sem volt lecserélni a már korosodó iPhoneomat sem. Úgy voltam vele, hogy valami igazán nagyot kell villantania annak, aki ezt meg akarja változtatni bennem, mert fotósként, sosem tekintettem a telefonokra mint fényképezők, és alapvetően a maradék funkció mindig kielégítő volt számomra.
Most kedden azonban Párizsban a Huawei olyat villantott a konkurenciának, mint amikor Gáborka az oviba begurul egy Lamboval, és beközli, hogy többet nem alszik délután sem.
Valahogy ott volt a levegőben, hogy a Huawei nem viccel. Már a reptér fele is vagy 4 óriásplakátot láttam a titokzatos lepel alatti telefonról, amiről nem kisebbet állítottak, mint hogy újraírja a telefonos fotózás szabályait. Mindez Párizsban csak tovább erősödött, max az nem szerzett tudomást a P30 széria eljöveteléről, aki csukott szemmel ment le a boltba, ugyanis a város csurig volt tolva Huawei reklámokkal. A premier helyszínéül szolgáló irgalmatlan nagy épületben a világ minden pontjáról gyűlt össze 2500 újságíró, vlogger és influencer, hogy Richard Yu, a mobilüzletág vezetője leleplezze előttük a rommá hájpolt telefont végre. Ekkor kezdetét vette egy másfél órás előadás, amiben a Huawei szó szerint porig alázta az Apple-t és a Samsungot.
A készülék legfontosabb újításait úgy vezették fel, hogy először megmutatták, hogy a Samsung zászlóshajója mit tud, majd az aktuális iPhone következett, és végül a P30 pro letette a stukkert az asztalra.
Többnyire ráadásul ez úgy nézett ki, hogy a konkurencia képein semmit, vagy nagyon elcseszett képeket láttunk, míg a Huaweién makulátlanokat. Nyilván a szöveg az csak szöveg, de a bemutató után kézhez kaptuk a telefonokat és az új GT Watch-ot is, és kezdetét vette a tesztelés keresztül Párizson.
Ahogy kibontottam nem tudtam nem megjegyezni, hogy ez bizony dögös. Nagyon dögös. Minden színvariációjában kegyetlenül szexi. A kijelző gigantikus, és már csak egy igen picike beirdalást foglal el a szelfikamera.
Hátul már négy kamera kapott helyet: a 40 a 20 a 8 megapixeles dual Leica kamera, amik együtt hatalmas gyújtótávolságot fednek le, valamint egy, ami a modellezésnél játszik szerepet.
Talán a superzoom kamerája a legfontosabb újdonság, ami periszkópos elrendezésével 5x zoomig minőségromlás nélkül közelíthetünk a témára, de egészen elmehetünk az 50x-ig, amivel konkrétan a holdat is fotózhatjuk.
A kedvencem az, hogy az alaból 1x nagyításon álló csúszkát nem csak felfelé tolhatjuk, hanem lefelé is, ilyenkor az ultra-nagylátószögű objektívünk kapcsol be, és elénk tár egy parádésan nagy teret, aminek a vignettálása és torzítása majdhogynem megegyezik a DSLR-m 800 ezres nagylátójával (nyilván karcos túlzással) .
A 40 megapixeles fő kamera pedig a tekintélyes felbontásával a pro módban nyers képeket fotózva egy olcsóbb tükörreflexes gépet már meg tud izzasztani. A telefon még meg sem jelent, de valamilyen rejtélyes oknál fogva a Photoshop már fel is ismeri a digitális negatívját, azaz a nyers képformátumát a telónak.
A másik hatalmas erőssége a szériának, hogy jobban lát a sötétben mint mi. Ez nem csak a fényerős objektíveknek köszönhető, hanem hogy az RGGB színrendszert RYYB-re cserélték, ami nagyjából annyit jelent, hogy a zöldtől a vörösig haladó színskálát a sárgától vörösig-re cserélték, így 40%-al több fény fut be a szenzorba. Erre jön még az ISO 409,600, ami a profi kamerák ISO- szintjével egyezik meg, és bár tökig tolni nem érdemes, jól alkalmazva bámulatos képeket tudunk tető alá hozni a sötét utcán, vagy félhomályos szobákban. Már hazaérve egy étteremben, ahol olyan sötét uralkodott, hogy a bűnös ISO határ fölé kellett tolnom a dolgot egy Nikon D750-en fényerős obival, a P30 az Este funkciójával gond nélkül megcsinálta a képet annyira zavarba ejtően élesre, hogy egyszerűen bele sem merek gondolni hogyan. Nyilván óriásplakátra nem lenne elég, de egy internetes felületen meg sem mondanám, hogy nem hosszú záridővel készült egy tükrös géppel.
A fotó menüt böngészve nem találom a szavakat. Az alap csúszka módjai (a portré,az este, video, pro, fotó, rekeszérték) mellett egy „továbbiak” menüpontban még 14 módozatot találunk olyan gusztaságokkal, mint a fénnyel festés, a 960fps-es lassítás, a vízalatti mód, vagy az AR .
Ha érdekelnek a további részletek is, lapozz!