Igen, létezik a kisbolygó. Igen, október elején tényleg a Földbe csapódhat. Ennek azonban alig van esélye a tudósok szerint.


Több lap is arról számolt be az elmúlt napokban, hogy október 5-én egy jókora aszteroida csapódhat a Földbe, írja az IFL Science. Egyes jelentések szerint a „2007 FT3” jelű űrkőzetet az amerikai űrhivatal (NASA) már képtelen követni, a kisbolygó pedig tíz hónap múlva 2,6 milliárd tonna TNT erejével ütközhet a Földnek.

A hírből igaz, hogy létezik egy „2007 FT3” jelű aszteroida, amit 17 évvel ezelőtt vettek észre, de csak kevesebb mint másfél napig tudták megfigyelni összesen 14 alkalommal, mielőtt eltűnt a műszerek elől. Az is igaz, hogy a 314 méter széles kisbolygónak 89 lehetséges becsapódási időpontját is kiszámolták, melyek közül az egyik valóban október elejére esik. Azonban ennek az esélye meglehetősen csekély, mindössze 0,00015 százalék, vagyis szinte biztos a tudósok szerint, hogy elkerüli a Földet.

A NASA szóvivője a The Standardnak a „2007 FT3” körüli hisztériára reagálva kijelentette, hogy az előttünk álló évszázadban semmilyen eddig ismert aszteroida becsapódása nem fenyegeti bolygónkat.

A NASA és partnerei folyamatosan figyelik az eget, hogy megtalálják, nyomon kövessék és kategorizálják az aszteroidákat, valamint a földközeli objektumokat. A csillagászok az égitestek mozgása alapján akár száz évre előre is képesek kiszámolni a pályájukat, ezért évtizedekre előre ismertek lehetnek a Földet fenyegető űrből érkező veszélyek.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!