Persze csak azokat, amik nyereségesek. Aztán az üzemeltetést koncesszióba adnák magánbefektetőknek.


Azon tanakodik a Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter által vezetett növekedési és versenyképességi kabinet, hogyan lehetne kisajátítani a nagyrészt önkormányzati tulajdonban levő fürdőket - értesült a Telex. Egy munkaanyag ugyanis azt taglalja, hogy a Covid, majd az energiaválság nyomán olyan nehéz finanszírozási és működési problémák jelentkeztek a közfürdőknél és a gyógyfürdőknél, hogy

A Telex cikkében kitér arra is, hogy a vidéki fürdők közül sok küszködik pénzügyi gondokkal, de a kiemelt fővárosi intézmények, részben a forint gyengülése miatt is, vonzóbbá váltak. A lap úgy értesült, hogy a kormány természetesen a gazdaságosan működtethető, turisztikailag jelentős fürdőkre utazik. Amik nem ilyenek, azok maradhatnának az önkormányzatoknál.

A terv készítői maguk is tudják, hogy a nagy állami akciónak lennének politikai és gazdasági kockázatai - például az önkormányzatok kártérítési igénnyel léphetnek fel -, de a felmérést végzők szerint a munka így is megéri. A fürdők tulajdonviszonyai ráadásul eléggé változatosak: keverednek az önkormányzati, az önkormányzati céges, az egyházi és a magáncéges tulajdonosok is.

A belátható problémák miatt a Telex szerint ezért

A magán és egyházi tulajdonban lévőket egyelőre békén hagynák. Sőt, a telexnek néhány forrás arról beszélt, hogy a szállodaiparban aktív neres vállalkozók érezték úgy, nekik gondot okoz, ha egy ellentétes színezetű önkormányzatnak tulajdona van a szálloda melletti fürdőben.

A lap szerint

Az ügyben a Telex megkereste a Gazdaságfejlesztési Minisztériumot is, de választ nem kaptak a tárcától.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!