Az tanárok után a nővérek, ápolók is tiltakoznának az elégtelen béremelési tervek miatt.


Szakmai egyeztetésre gyűltek össze az egészségügyi szakdolgozók csütörtökön, hogy megvitassák az egészségügyben történt változásokat és a bérkérdést – írja a 24.hu.

Egy év végi rendelet szerint nem januártól, hanem csak júliustól kapnak béremelést a szakdolgozók. A kétlépcsős emelés második ütemére is sokat kell majd várni, az ugyanis csak 2024. március 1-jétől várható. Erre az időpontra a szakdolgozók átlagos alapbérének el kell érnie a januárban megemelkedett orvosi alapbér 37 százalékát.

Ez jelentős elégedetlenséget váltott ki a szakdolgozókból, mert a kétlépcsős emelés éves szinten mindössze 10–12 százalékos, a jelenleg 20 százalék feletti inflációt sem kompenzáló növekedést jelent.

Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) elnöke a portálnak elmondta: ezt nem lehet bérfelzárkóztatásnak nevezni. Hozzátette:

Korábban mi is többször írtunk róla, hogy már most olyan kevés a szakdolgozó, ami komolyan veszélyezteti az ellátást, és hosszú várólistákat eredményez. Soós Adrianna azt is elképzelhetőnek tartja, hogy szabadságon lévő egészségügyi dolgozókat kell behívni, hogy a tiltakozó akció esetén biztosítani lehessen az elégséges szolgáltatást.

A tiltakozásnak többféle formája lehet. Közös szimbólumok használata (jelvény, karszalag, ruha) vagy erősebb akciók: felmondások letétbe helyezése vagy az önként vállalt túlmunka felmondása. Soós Adrianna arról is beszélt a 24.hu-nak, hogy


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!