Megvan a Sztárbox hazai történetének leggagyibb mérkőzése, de azért láthattunk szép bokszot is. Most is bebizonyosodott, hogy a felkészülés többet ér az önbizalomnál.
A Sztárbox harmadik adása több érdekességet is ígért.
Például Kabát Peti a kézsérülése miatt nem tudott volna ingbe szállni, orvosi utasításra adtak neki még egy hetet. Ezért két férfi nehézsúlyú mérkőzést láthattunk.
Az elmúlt egy hét egyik legforróbb Sztárbox témája Dobos Evelin sisakja volt. Egyesek csalást kiáltottak, pedig a műsor során már sokszor elhangzott, hogy a versenyzők maguk választhattak a rendelkezésre álló fejvédők közül.
Persze tudom, az efféle műsorokat mindig körbelengi a gyanú, de nem hiszem, hogy Kokó, a műsor supervisora kockáztatná a sportolói hitelességét azzal, hogy bármiféle svindlit támogat.
A sztárversenyzők mellett most sem volt hiány sztárnézőkben, bár rájöttem, hogy kasztokat alkotnak. Vannak, akik csak feltűnnek a háttérben. Ők emelik az est fényét.
Aztán vannak azok, akiknek fél percre mikrofont dugnak az orra alá, és elmondhatják, kinek szurkolnak. Erős Antónia például Járai Kírának, Baronits Gábor Nyári Diának.
Na és vannak a legmenőbbek, akik odamehetnek Szujó Zolihoz. Oda születni kell, pontosabban részt kell venni valami olyan produkcióban, amit a csatorna épp promotálni szeretne. Puskás-Dallos Peti például azért kerülhetett a kiválasztottak közé, mert hamarosan indul műsorvezetésével a Legomasters, és ebből az alkalomból hozott is Szujó Zolinak egy legóból épített mikrofont és egy bögrét.
Körülbelül fél órába tellett, hogy eljussunk végre az első mérkőzésig. A különböző valóságshowkban lehet szavazni, pénzért.
Minden esetre most is lehet szavazni, igaz, nem emelt díjas számon, hanem ingyen, online. Arra, hogy szerinted ki nyer. Szemmel láthatóan senki nem zavar, hogy tökmindegy, kire szavaznak többen, nem az nyer. Tehát végső soron semmi értelme.
Az élő adás bája, hogy olykor a műsorvezetők vicces bakikat követnek el. Szujó Zoli például a következőt bírta mondani Pintér Tenyáról:
Az igazsághoz tartozik, hogy Tenya lóháton vonult be a csarnokba. Tehát a matematikai esélye megvolt, hogy lóval ütközzön a ringben. Ezzel kapcsolatos humoros részlet: a lovat először nem tudták bevinni a csarnokba, fennakadt a fémdetektoron a patkói miatt.
Az első mérkőzést végül Tenya nyerte kiütéssel. Az Alfonzóra emlékeztető mérkőzésvezető kétszer is rászámolt az ellenfelére, és végül berekesztette a meccset. Ha Dobrády Ákos bírja még egy kicsit, akár fordíthatott volna, mert a deli dalos vitéz szemmel láthatóan elfáradt, lelassult. A következő körre persze még felszívhatja magát, de az itt látottak alapján se Árpa Attilának, se Brasch Bencének nincs különösebb félnivalója tőle.
Egy szerencsés híresség ismét odajutott Zoli mikrofonjához Prieger Zsolt személyében. Persze ez sem volt véletlen: a reklám után az Anima Sound System zenélt nekünk.
Következett a női mérkőzés Nyári Dia és Járai Kíra részvételével. A mezőnyből Kíra az egyetlen, akihez fűz személyes ismeretség. Bár a Sztárboxban szinkronrendezőként mutatkozott be, én színészként dolgoztam vele, ő volt az egyik hang az általam fordított Tini Nindzsa Teknőcök sorozatban. Így természetesen neki szurkoltam.
Kíra meglehetősen magabiztos volt a mérkőzés előtt, úgy vélte, Dia is tudja, hogy nem nyerheti meg ezt a meccset. Dia valamivel visszafogottabban nyilatkozott, fifty-fiftynek érezte az esélyeket.
Megjegyzem, nekem Kíra bevonulózenéje tetszett eddig a legjobban: Edith Piaf Je ne regret rienjét választotta, ami elsőre furcsának tűnhet, mivel egy kifejezetten lassú, bár feszültséggel teli számról van szó, de nagyon hatásos volt.
Ez volt az est legjobb mérkőzése. A hölgyek nagyon szépen bokszoltak. Nem voltak nagy, agyrázkódást okozó találatok, de sok szép, tiszta ütés bement, elsősorban Dia részéről. Végül a bírák pontozása alapján a Barátok köztből megismert színésznő keze lendülhetett a magasba. Kíra úgy értékelt utólag, hogy valamiért nem tudta kihozni magából azt, amit tud.
Arra jó volt, hogy feltüzeljék a harcikedvünket, néhány taktus után én magam is szívesen felmentem volna a ringbe, hogy szétüssek valakit. Jó, nem állítom, hogy sikerült volna, de az indulat megvolt hozzá. Pozitívum: én ebből a műsorból tudtam meg, hogy Kállay-Saunders András és Reni megint együtt vannak. Nem éltem hiába.
Következett Szegedi Fecsó és Curtis összecsapása, amely méltán indul a Sztárbox hazai történetének leggagyibb mérkőzése címéért. Curtis pontosan azt hozta, amit várni lehetett tőle, és amiért nekem sehogy sem sikerül megkedvelni. Nagy arc, nulla teljesítmény.
Például már-már büszkén közölte Csobot Adéllal, hogy míg ellenfele hetente hatszor edzett, ő talán összesen edzett ennyit. Párja, Judit el is mondta egyébként, hogy szerinte Curtis egyetlen esélye, ha fél perc alatt kiüti Fecsót, mert az állóképessége a nullával egyenlő.
Mindezek után pedig Curtisnek volt bátorsága a Carmina Buranára bevonulni, ami ugyebár Kokó bevonulózenéje volt a pályafutása során. Ezek után már csak az volt kérdés, milyen hamar fog kidőlni. Ehhez másfél menet kellett, úgyhogy legalább Juditnak megmutatta, hogy tévedett a félperces jóslattal.
Kifejezetten csúnya bokszot láthattunk, ha egyáltalán boksznak nevezhető. Curtis nekiesett Fecsónak, mint a cséphadaró, aki maga sem állt a helyzet magaslatán, persze lehet, hogy csak ellenfele szokatlan, sportszerűnek nem nevezhető stílusa zökkentette ki.
Minden esetre Curtis a második menetben elesett, és látszott rajta, teljesen jól érzi magát a földön, esze ágában sincs felállni.
Ezzel viszont a férfi nehézsúlyban kialakult a középdöntő mezőnye. A következő fordulóban Árpa Attila, Brasch Bence, Pintér Tibor és Szegedi Fecsó mérkőzik meg. Hogy milyen párosításban, azt sorsolással döntik majd el. Őszintén szólva, jó lenne, ha Árpa és Brasch csak a szuperdöntőben kerülne össze, mert meglátásom szerint ők a súlycsoport esélyesei.
Jövő héten következik az utolsó negyeddöntő: Kállay-Saunders András – Józan László, Szabados Ági – Janicsák Veca és Rácz Jenő – Kabát Peti összecsapás vár ránk.