Intenzív rakétatüzet zúdított a Gázai övezetet uraló iszlamista Hamász terrorszervezet Izraelre szerda este - írja az MTI.
A Hamász bejelentette, hogy 130 újabb rakétát indított útnak. Az övezet melletti Szderótban eltalálták egy hatemeletes épület egyik ötödik emeleti lakását. A repeszek megsebesítettek hét embert, köztük egy hatéves gyereket életveszélyesen. Ebben a városban csak 15 másodpercük van a lakóknak arra, hogy védett helyre érjenek a légvédelmi jelzés megszólalása után. Askelónban a tetőn keresztül csapódott be egy rakéta egy családi házba, ahol jelentős anyagi károkat okozott, de emberéletben nem esett kár, mert a lakók időben az óvóhelyre értek.
Előzőleg az izraeli légierő lerombolt egy sokemeletes épületet a Gázai övezetben, amelyben különböző irodák voltak, köztük a Hamászé is. Az épületben tartózkodókat figyelmeztették a készülő légicsapásra.
A zsidók és arabok által vegyesen lakott Lodban szerda estétől kijárási tilalom lépett életbe az előző napok zavargásai nyomán, jelentős biztonsági erőket vezényeltek a városba, és több mint húsz embert letartóztattak már néhány perccel a tilalom meghirdetett időpontja után, mert megszegték a rendelkezéseket.
A hatóságok bejelentették, hogy csütörtökön sem lesz tanítás az ország déli és középső részében.
Kapcsolódó
Katz Dávid azért érkezett Izraelbe, hogy forgasson a helyi oltási programról, annak hatásairól, ám az első napon rakéták csapódtak Tel-Avivba. Kollégánk útja az érkezéstől, a koronavírus-teszteken, a szirénák megszólalásán át a védett házig, ahol egy többgyermekes családdal élte át az eseményeket.
Szerdán eredménytelenül ért véget az ENSZ Biztonsági Tanácsának szerdai rendkívüli ülése, amelynek témája a közel-keleti konfliktus újbóli fellángolása volt.
A tanácskozást Tunézia, Norvégia és Kína kérésére hívták össze. Diplomáciai források szerint az Egyesült Államok ellenállása miatt nem sikerült nyilatkozatot elfogadni az ügyben; Washington - Izrael támogatójaként - már hétfőn, az első rendkívüli ülés során is visszautasított egy nyilatkozattervezetet, amelyet Tunézia, Norvégia és Kína terjesztett elő. A dokumentumban arra kérték az izraeli-palesztin konfliktus feleit, hogy tartózkodjanak mindennemű provokációtól.
Eközben Antony Blinken amerikai külügyminiszter Benjámin Netanjahu izraeli kormányfővel egyeztetett telefonon. Blinken aggályát fejezte ki az Izraelre zúduló rakéták miatt, miközben a feszültség csökkentésére szólította fel a feleket.
Kapcsolódó
Ezért lángolt fel újra az erőszak Izraelben
Mi vezetett oda, hogy Jeruzsálemben és egész Izraelben újra felélénkültek azok a konfliktusok, amik az utóbbi pár évben szinte teljesen elcsendesedtek?