Személyesen kért magyarázatot több szülő hétfőn a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ vezetőjétől, hogy a márciusban kihirdetett felvételi eredmények ellenére miért nem veszik fel a gyerekét a kiválasztott gimnáziumba, írja az Index.hu.
A portál úgy tudja, hogy a felháborodott szülők az előzetes felvételi eredményeket és a kiküldött elutasító levelet is Balázs József elé tették, majd azt kérték,
„mutasson leírva egy törvényt, rendeletet, ami alapján a felvételiző diákoknak minimum 60 százalékot kellett volna teljesíteniük idén a sikeres felvételihez.”
A tankerületi vezető ilyen szabályozást nem tudott mutatni. A szülők számonkérésére nem adott konkrét választ, de a lapnak nyilatkozó egyik anyuka szerint "arra utalt, hogy az iskola hibázott".
A portál még április végén írt arról, hogy a már kihirdetett felvételi eredmények ellenére több diákot mégsem vettek fel a kiválasztott gimnáziumba.
A fenntartó döntése értelmében a Makói József Attila Gimnáziumban és a Csongrádi Batsányi János Gimnáziumban három helyett csak két osztály indulhatott volna el szeptemberben. Hétfőn végül Farkas Sándor fideszes országgyűlési képviselő kormánypárti és ellenzéki politikai nyomás hatására újból egyeztetett a tankerületi központ igazgatójával. Ezután közölte, hogy ősszel azok az osztályok indulhatnak el a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ által fenntartott gimnáziumokban, amelyekben
a tanulói létszám tagozatonként legalább 14, osztályonként legalább a törvény által meghatározott minimális 26 fős létszámot eléri.
„Ennek értelmében nem kell pótfelvételizniük azoknak a szentesi gimnáziumba jelentkező diákoknak, akik már korábban felvételiztek a minimális létszámot elért osztályokba, és az intézménytől a felvételi eljárás lezárását megelőzően azt a tájékoztatást kapták, hogy felvételt nyertek. Ezen kívül pótfelvételik is lesznek”
- írta a folytatásban Farkas Sándor.
A lap információi szerint a makói és a csongrádi iskola mellett a harmadik érintett, szentesi középiskolában is kiírták május 11. és 22. között az úgynevezett "rendkívüli felvételi eljárást". A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a tanulóknak jelentkezniük kell a kiválasztott középiskoláknál, ahol a hozott és a központi felvételi vizsgán elért eredmények alapján akkor veszik fel őket, ha elérték a minimum 60 százalékot.