Szabó Szebasztián aranyérmes lett 50 méteres pillangóúszásban a budapesti Európa-bajnokságon.

Szabó, aki néhány éve még szerb színekben versenyezett és 2019-ben honosította a magyar szövetség, magyar úszóként első érmét szerezte a normál medencés világversenyeken. Remekül kapta el a rajtot, és az utolsó tempó is jól jött ki neki, és végül 23.00 másodperces idejével egy századdal előzte meg a világcsúcstartó ukrán Andrij Govorovot.

Nagyon rossz időt úsztam, de a lényeg, hogy Európa-bajnok lettem. Ez az első aranyérmem, mindig lemaradtam egy pár századdal, és remélem, ennél is lehetek még jobb a folytatásban

- nyilatkozta Szabó.

Született még egy értem pénteken, amit a 4×200-as női gyorsváltó szerzett.

Kapcsolódó

Óriásit ment a 15 éves magyar úszó, ezüstérmes a 4x200-as gyorsváltó

Kapás Boglárka is kitett magáért, maga mögött tartotta a szám olimpiai- és négyszeres világbajnokát, Federica Pellegrinit.

1500 gyorson két úszónk is döntős volt, Késely Ajna negyedik, Mihályvári-Farkas Viktória hatodik lett. A nyitónapon 400 méter vegyesen Hosszú Katinka mögött ezüstérmes Mihályvári-Farkas hatalmas egyéni csúccsal, a második legjobb idővel jutott a döntőbe, ahol a szám favoritja, a címvédő olasz Simona Quadarella mellett úszhatott, míg Késely hetedikként vághatott neki a leghosszabb távnak.

Az FTC 17 éves versenyzője valamivel gyorsabban kezdett, mint az előfutamban, de nem ment el Quadarellával, akinek a sikeréhez már féltávnál sem férhetett kétség.

A táv felénél Mihályvári-Farkas a harmadik, a 2018-as glasgow-i Eb-n bronzérmes Késely Ajna pedig ötödik volt. A rutinosabb, de még mindig csak 19 éves Késely nem sokkal később már honfitársa előtt járt, aki kicsit elfáradt. A magyarok végül nem tudtak beleszólni a dobogós helyekért folytatott harcba, a számot Quadarella könnyedén nyerte.

Milák Kristóf élete legjobbjával ötödik lett 200 méter gyorson pénteken. A 200 méter pillangón aranyérmet nyert klasszis 1:46.15-ös eddigi csúcsából majd fél másodpercet faragva 1:45.74-es idővel csapott célba.

A Honvéd 21 éves versenyzője a hetedik idővel került a fináléba, így az 1-es pályán vághatott neki a négy hossznak. A rajt után óriási lendülettel indult meg, a táv felénél még egy fél testhossz előnye volt üldözőivel szemben. A szám specialistái ugyanakkor az utolsó fordulónál megérkeztek rá, Milák így végül ötödikként zárt. Nem sokkal maradt el Kozma Dominik 1:45.54 perces országos csúcsától.

Hosszú Katinka és Sebestyén Dalma 200 méter vegyesen, Telegdy Ádám pedig 200 méter háton jutott döntőbe. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú címvédőként 2:10.66-os idővel a második helyen ment tovább, és szállhat harcba sorozatban hatodik Eb-aranyáért ebben a számban. Sebestyén 2:12.34-gyel nyolcadikként jutott tovább.

A 2019-es világbajnokságon hetedik Telegdy fő számában egyéni legjobbját (1:56.34) megjavítva, 1:56.17 perces idővel a harmadik helyen jutott a szombati fináléba, Kovács Benedek 1:58.20 perccel a 13. lett. Női 100 méter gyorson Gyurinovics Fanni századra pontosan megismételte 55.04-es délelőtti egyéni csúcsát, amivel a 15. lett összesítésben. Férfi 50 méter mellen Gál Olivér 27.79-cel ugyancsak 15. lett.

4×200 m gyors:
1. Nagy-Britannia (Lucy Hope, Tamryn Van Selm, Holly Hibbott, Freya Anderson) 7:53.15 perc
2. Magyarország (Jakabos Zsuzsanna, Fábián Fanni, Veres Laura, Kapás Boglárka) 7:56.26
3. Olaszország (Stefania Pirozzi, Sara Gailli, Simona Quadarella, Federica Pellegrini) 7:56.72

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbálja ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.