„Imádjuk, szeretjük a pácienseinket. Mindenünket odaadjuk értjük és... bocsánat…” - eddig jutott el a mondatban Zsigri Szabolcs. Többek között abból van elege, hogy a betegeinek hónapokat kell várni az ellátásra.


Könnyek között mondta el az RTL Híradónak egy zuglói háziorvos, miért mondta fel a praxisát és kezdett németül tanulni. Zsigri Szabolcsnak elege lett abból, hogy a betegeknek sokszor hónapokat kell várni a megfelelő ellátásra.

Zsigri Szabolcs háziorvos úgy döntött, április végén befejezi a praktizálást és inkább elkezd németül tanulni. A háziorvos a honlapján közzétett nyilatkozatában a távozása okai közé sorolta többek között, hogy

  • az orvosi gyógyító, oktató, kutató munka helyett egyre több felesleges adminisztrációt végeznek,
  • az oktatási, szociális, egészségügyi rendszer hibáit, hiányosságait kell pótolniuk,
  • illetve, hogy a pácienseiknek egyre nehezebb a helyzetük, „megfelelő ellátáshoz, sőt, már időponthoz jutásuk, mind állami, mind magánszolgáltatók esetében”.

    A rendelésüket így április 30-án, vasárnappal végleg befejezik.

    Az RTL Híradó ennek kapcsán kereste meg a közkedvelt zuglói háziorvost, és el is kísérték a német nyelviskolába.

    Azt mondta, nehezen hozta meg a döntést. Még nem tudja, mit fog csinálni pontosan, de később valószínűleg német nyelvterületen folytatja az orvosi pályáját.

    Zsigri a honlapján közzétett írásában is jelezte már, hogy a döntésben nem az orvosi fizetés játszott szerepet.

    - fejtette ki a háziorvos.

    A híradónak az egyik beteg elmondta, hogy most keresnek új háziorvost.

    „Az előző szintén felszámolta a praxisát. Akkor próbáltunk körzetileg orvost találni. Nem sikerült, de a doktor úr vállalt, mivel nem találtunk háziorvost” – mondta egy asszony a Híradónak.

    Az összeállításban arra is kitérnek, hogy

    A Magyar Orvosi Kamara azonban legutóbbi küldöttközgyűlésén úgy döntött, felszólítják a háziorvosokat, hogy ne írjanak alá szerződést az új rendszert irányító Országos Mentőszolgálattal, amíg a kormány nem kezd valódi párbeszédet az egészségügyről.

    Svéd Tamás, a MOK titkára korábban lapunknak arról beszélt, hogy az ügyeleti szerződések alá nem írása azzal járhat, hogy az új, megyénként elindítani tervezett ügyeleti rendszer bevezetése csúszik, az ügyeletek pedig az eddigi egyenetlen módon működnek tovább, néhány helyen jól, máshol rosszul.

    Az új ügyeleti rendszer jövő héten Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben már életbe is lép. Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója az Indexnek február 20-i interjújában azt mondta, hogy addig

    Csató azt is hozzátette, hogy egyértelműen érzékelnek „valamiféle megtorpanást” a MOK február eleji felhívása óta.


    ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!