Úgy tűnik, a nők valamivel rosszabbul viselik a járvány okozta mentális terhelést - derült ki a Bio-Textima Hálószoba Manufaktúra szervezésében készített kutatásból. A nem reprezentatív vizsgálatban a magyar felnőtt Facebook-felhasználók alvási szokásait elemezték, a kérdőívet 2742 ember töltötte ki.
A felmérésben az alvásidőt és az éjszakai pihenés minőségét vizsgálták. Ahogy az várható volt, a pandémia okozta mentális terhelés az alvási szokásokat is befolyásolta,
a megkérdezettek közel harmada számolt be nyugtalanabb vagy rosszabb alvásról, ötödük pedig a korábbinál rövidebb alvásidőről.
A férfiakhoz képest a nők között többen nyilatkoztak frissen tapasztalt alvásproblámákról. A nők 24 százaléka, míg a férfiak 15 százaléka mondta azt, hogy rövidebben alszik. A karanténidőszaknak azonban jótékony hatásai is lehetnek: a kényszerű otthonlétnek, az otthoni munkavégzésnek köszönhetően a megkérdezettek 8 százaléka a korábbinál több időt tud alvással tölteni.
A kutatás eredményeiből az is látszik, hogy járványhelyzet nélkül is problémák vannak az alvással: a naponta alvással töltött idő átlaga elmarad a szakértők által javasolt 7-8 órától. A megkérdezettek közel fele kevesebbet alszik az ajánlott minimumnál, minden második ember többnyire rosszul alszik éjszakánként, és ugyanennyien, azaz a válaszadók fele nem érzi magát kipihentnek napközben.
Koronavírus - Még több hír a témában
Már tölthető a hazai járványügyi nyomkövető app
- Napok óta kétszáz alatt a halálozások száma Spanyolországban, fel is lángolt a vita a szükségállapotról
- "Azért nem felségsértésért vittek el, mert olyan még nincs"