Cikkünk frissül…


Fidesz-KDNP

Továbbra sem egyértelmű, miből jachtozott Szijjártó Péter, a vagyonnyilatkozatában ugyanis nem tér ki erre konkrétan. Azt viszont jelezte, hogy a szüleinek még mindig nem fizette vissza a 30 millió forintos tartozást.

Rogán Antal viszont jó évet zárt: nem elég, hogy megnősült, még a megtakarításait is növelni tudta, sőt, bruttó 157 millió forintot kapott a Mobilsign Kft-től találmány-hasznosítási díj címen. De nem csak ő, hanem a köztársasági elnök is jól gazdálkodott a pénzével. Míg Áder Jánosnak 2019 végén még csak 3,9 millió forintos megtakarítása volt, tavaly év végére már 27,4 millióra nőtt.

A miniszterelnök ugyanakkor a hivatalos tájékoztatás szerint igen szerényen él: Orbán Viktornak nincs autója, nagyértékű ingósága és megtakarítása sem. Van viszont még egy jelzáloghitele, amelyet a feleségével együtt vett fel és még több mint 882 ezer forintot vissza kell fizetnie. Kövér Lászlónak egy fél lakása van, egy 2014-vett Skoda Superbje és 10 millió forintos hiteltartozása.

A többek között hivatali vesztegetés elfogadásával vádolt Boldog István tavaly megvette egy kétpói gyümölcsös háromnegyedét, ezzel négyre emelkedett az érdekeltségében álló ingatlanok száma. Más vagyontárgya nincs, de 3,5 millió forintos életbiztosítással rendelkezik és 70 ezer forinttal tartozik a banknak.

Gulyás Gergely két budapesti, XI. kerületi lakás tulajdonosa (az egyik 95, a másik 52 négyzetméteres), ezen kívül azonban gyakorlatilag semmije nincs: se autó, se műtárgy, se értékpapír, se megtakarítás. Feltüntetett azonban egy 120 ezer svájci frankos hitelt, amelynek a felét folyamatosan törleszti, a magánszemélyekkel szembeni tartozása 2 millió forint. Miniszteri jövedelme 1,9 millió forint.

Lázár János vagyonnyilatkozata szerint tavaly egy 16 hektáros földeáki szántóval gyarapodott, illetve lízingelt egy Land Rover Defender típusú terepjárót. A tavalyi 20 millió forintról 40 millióra nőtt a magánszemélyekkel szembeni tartozása, 12 millió forint készpénzállományt tüntetett fel. Nyolcról 22 százalékra nőtt tulajdoni hányada a Grosswiese Zrt-ben. Ez az a cég, amely a Hódmezővásárhelyhez tartozó batidai tanyavilágban felépített fényűző vadászkastélyt birtokolja. Erről bővebben egy korábbi cikkünkben olvashat.

Alaposan megcsappant az ügyvédi irodájából származó bevétele Bajkai Istvánnak. Míg 2019-ben bruttó 161 millió forintot tudott kivenni belőle, 2020-ban csak bruttó 148 ezer forintot. Szomorkodásra azonban nincs oka, hiszen a havi bruttó 1,6 millió forintos képviselői fizetése mellett volt más bevétele is: a Marek József Alapítvány kuratóriumi tagjaként 1,5 millió forintot kapott havonta, a fideszes médiakonglomerátum, a KESMA kuratóriumi tagjaként pedig havi bruttó 752 ezer forintot. Növelni tudta a nemesfémben tartott vagyonát is (42 millió forintról 65 millió forintra), pénzintézeti számlakövetelése 35 millió forint, más szerződés alapján fennálló pénzkövetelés összege pedig 108 millió forint. Hitele nincs.

Kósa Lajos 5 millió forinttal tartozik a banknak, 9 millió forinttal magánszemélyeknek, ez azonban nem akadályozta meg abban, hogy 2020-ban vegyen egy új motort, egy BMW 400C-t. Van egy másik motorja is, egy 2016-ban vásárolt BMW GT650C, autója azonban nincs, egy Mercedes Vianót használ tartós bérlettel 2019 óta.

Varga Mihály 2020-ban egy 204 négyzetméteres Gyenesdiás ingatlant bérelt. Résztulajdonában van két II. kerületi ház, egyedüli tulajdonosa egy karcagi, zártkerti ingatlannak. 12,5 millió forintnyi részvényt, 726 ezer forintnyi kötvényt és 14,3 millió forintnyi állampapírt tüntetett fel vagyonnyilatkozatában.

Az országgyűlés legfiatalabb képviselőjének, Koncz Zsófiának egy budapesti társasházban van lakása, amelyet 2015-ben vett, ezen felül örökölt egy Suzuki motort. OTP ingatlan befektetési jegyben van 8 millió forintja, tartozása, gazdasági érdekeltsége nincs.

Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter megtakarítása húszmillióról huszonhat millióra forintra, fizetése pedig havi 400 ezer forinttal nőtt. Ingatlan bérbeadásából havi bruttó 305 ezer forint jövedelme van. Új ingatlant nem vásárolt: felerészben birtokosa egy XI. kerületi, 240 négyzetméteres családi háznak és egy 90 négyzetméteres társasháznak. Szintén a XI. kerületben tulajdonosa egy 56 négyzetméteres lakásnak, Szegeden pedig egy 67, egy 166 és egy 174 négyzetméteres lakása. Novák Katalin ezek mellett egy garázs és egy balatonlellei nyaraló tulajdonosa is.

Kocsis Máté 2020-ban bruttó 15 millió forint osztalékot vett ki a Hobby-Key Kft. nevű családi vállalkozásból, országgyűlési képviselőként pedig 2,2 millió forint a jövedelme. 23 millió forintja van folyószámlán és készpénzben, és 28 millió forintot adott kölcsön valamelyik családtagjának.

L. Simon László Agárdi Aratrum Kft. nevű érdekeltsége 2020-ban összesen 48,7 millió forintnyi területalapú, illetve zöldítésre szánt támogatást kapott. Ez jóval kevesebb annál a 103 millió forintnál, amelyről októberben érdeklődtek a fideszes parlamenti képviselőnél. Akkor azt mondta, nem tudja, hogy cége miért nyert 103 millió forintot az agrár-környezetgazdálkodási (AKG) pályázaton. L. Simonnak jelképes részesedése van a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-ben. 198,3 millió forint hitelintézettel szemben fennálló tartozást és 28 millió forint magánszemélyekkel szembeni adósságot tüntetett fel nyilatkozatában. Emellett 4,5 millió forint készpénzről és 2,4 millió forint számlán lévő összegről adott számot.

Hoppál Péternek már eddig is több ingatlana volt: Pécsen egy 81 négyzetméteres lakás fele, egy 19 négyzetméteres garázs fele, egy 52 négyzetméteres lakás, Budapesten egy II. kerületi, 77 négyzetméteres lakás fele, egy 13 négyzetméteres garázs fele. 2020-ban azonban egy újabb budapesti lakás fele lett az övé, egy 69 négyzetméteres, III. kerületi lakásé és (valószínűleg) az ahhoz tartozó garázsé. A képviselő egy 30 millió forintos lakáshitel felével tartozik a banknak, valamint 4 millió forint autólízinggel. A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán bruttó 138 600 forintot kap, amiért félállásban egyetemi adjunktusként is dolgozik ott, miniszteri biztosként pedig bruttó 1,3 millió forintot kap.

Ellenzék

Adományok Kövér elvtárs és Péterfalvi elvtárs politikai célú büntetésének kifizetésére, valamint korrupció és propaganda ellenes tevékenység folytatására az adományok egyenként nem érték el a külön feltüntetendő értékhatárt,

olvasható Hadházy Ákos vagyonnyilatkozatában, aki ennek ellenére mégis csak beleírta az ajándékokhoz, hogy 5,2 millió forint értékben kapott adományt a fenti célokra. A független politikus ezen felül tavaly vásárolt még egy 2001-es Volkswagen Caddy-t, és eladott egy 160 négyzetméteres társasházi lakást, de a vételár teljes összegét még nem kapta meg.

Gyurcsány Ferenc az előző évhez képest növelni tudta az értékpapírban elhelyezett vagyonát, 823 millió forintra. Lakásvásárlási foglalóban 225 millió forintja áll, ez tavaly még 250 millió forint volt. A banki hitele 2 millió forinttal nőtt, az értékpapír fedezetű hitele azonban jelentősen: míg 2019 végén 150 millió forint volt, 2020-ban már 214 millió forint. Az Altus Zrt.-ből bruttó 55 millió forintot vett ki - ez jóval kevesebb, mint a 2019-es 238 millió forint.

Ungár Péter már pár nappal ezelőtt közzétette a nyilatkozatot. Ebből kiderült többek között az, hogy a bankszámláján 18 millió forint és 9 millió forintnyi deviza van, és az is, hogy a munkavégzéséhez ingyen kapott a görgős széket, négyezer forintos szőnyeget, állófogast és IKEA-polcot.

Bana Tibor rendhagyó módon a saját vagyonnyilatkozatán kívül a feleségéét is nyilvánosságra hozta, holott ez nem kötelező. A képviselőnek egy szentgotthárdi lakása van, egy másiknak pedig a fele az övé, de ez utóbbi nem a feleségével közös tulajdon, ugyanis neki nincs semmilyen ingatlana, autója vagy vagyontárgya, mindössze egy OTP-lakástakaréka 750 ezer forint értékben.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!