A megyei napilapok korábbi központi irányítója egy interjúban mondta el, hogy miért lett elege a Rogán Antallal folytatott egyeztetésekből. Szakács Árpád erkölcsi, morális okokból távozott a Mediaworks egyik kiemelt posztjáról.


Szakács Árpád néhány évvel ezelőtt még a fideszes médiabirodalom egyik meghatározó embere volt, egyik cikksorozata miatt távolították el a Petőfi Irodalmi Múzeum éléről Prőhle Gergelyt. 2020-ban azonban távozott akkori pozíciójából és a Mi Hazánkos Dúró Dóra főtanácsadója lett, illetve Kárpátia Stúdió nevű könyvkiadóját működteti. Szakács – Magyar Péterhez képest – egy a rendszer másik szegmensére látott rá: 2016 és 2020 között a Mediaworks nyomtatott megyei napilapjainak központi szerkesztőségének főszerkesztője volt.

„Nagyon sokat találkoztam Rogán Antallal, hiszen három kampányban is részt vettem, mint az összes megyei napilap központi szerkesztőségének a főszerkesztője. Akkoriban ez nem volt nyilvános, de ma már teljesen egyértelmű mindenki számára, hiszen nemrég még le is fotózták a különböző média-főszerkesztőket, hogy jöttek ki a Karmelitából, hogy folynak egyeztetések, tehát hogy kéthetenként megjelent Rogán Antal, és az akkori médiában viszonylag magas pozícióval rendelkező emberek tekintetében összehangolta azokat a kampánystratégiákat, amelyek mentén a Fidesz politikája zajlott” - nyilatkozta Szakács Árpád az Ultrahang Plusz podcastban és megjegyezte: az értekezleteken elhangzottak utasítások voltak teljes mértékben, nem kérések.

tehát hogy azért tudok róla beszélni. Ezzel önmagában nincs gond, a problémák ott kezdődnek, amikor ezeken az egyeztetéseken olyan jellegű információk jelennek meg, olyan jellegű információkat hallok, amelyekhez meggyőződésem szerint semmilyen legális módszerrel nem juthattak hozzá. Hát ilyen jellegű információk, bár szerintem nem a titkosszolgálatokat, inkább a magánnyomozó és egyéb cégeket használták arra, de olyan jellegű információk jelentek meg, olyan jellegű dolgokat tudtunk meg,

– mondta Szakács, aki nem akart konkrét példát mondani, de a történet lényegét összefoglalta: a politikai ellenfeleknek tekintett emberekről vagy azokról a személyekről, akik valamilyen szempontból veszélyt jelentenek a rendszer számára, olyan információkat jelentek meg, amelyek ezeknek az embereknek, a személyeknek, pártoknak az életével, meg helyzetével volt kapcsolatos. A NER publicistái mindig megkapták, hogy minek kell szerepelni az írásaikban, mit kell kihangsúlyozni és ez a mai napig sem változott – jegyezte meg.

„Rogán Antal nyújtotta be decemberben a digitális állampolgárságról szóló törvényt. A digitális állampolgárságról szóló törvény az a kínai típusú társadalmi kreditrendszer a világ legdurvább diktatúrájának az informatikai alapját jelenti. Tehát ezek olyan súlyos erkölcsi, morális és egyéb aggályokat vetnek föl, amelyek egy olyan világba, amit szabadságként értelmezünk, amelyben szabadon beszélhetünk, tehát egy olyan világot képzelünk el a gyerekeink, unokáink számára is, ezek teljesen elfogadhatatlanok” – tette hozzá a 444.hu által szemlézett interjúban.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!