Részecskegyorsítókat építeni a Földön mindig nagyon nehéz és bonyolult feladat - Nikolai Zaitsev, aki a magasenergiájú fizika professzora, egész egyszerűen azzal oldaná meg a problémát, hogy a Holdon húzna fel ilyet, írja a Futurism. Zaitsev egy elemzésében kifejti, hogy a Holdon már alapvetően rengeteg feltétel adott az ütközéses kísérletekhez, például az alacsony hőmérséklet, ami a szupravezető anyagokhoz szükséges, ezek gyorsítják fel a részecskéket. Ezen kívül vákuum is van, ebben nincsenek kósza atomok, amelyeknek a vizsgált részecskék kéretlenül nekiütközhetnek.
A fizikus egy kicsit bátrabb tervekkel is előállt: mivel a Hold mozgása a Földhöz viszonyítva kötött, ezért elméletben megoldható lenne, hogy egy részecskesugarat irányítsunk a bolygónkra, ami kozmikus részecskékkel, sőt, akár neutrínókkal is bombázza azt. Ez azért lehetne hasznos fizikusok számára, mert nem kellene arra várniuk, hogy a részecskék véletlenszerűen elérjék a Földet.
Bejártuk a helyet, ahol a világ keletkezésére keresik a választ
Olyan dolgokat nézhettünk meg a genfi CERN-ben, amiket még az ott dolgozó fizikusok is csak nagyon ritkán láthatnak.
Persze mindez egyelőre csak elmélet, hiszen nemhogy részecskegyorsítót, de más, egyszerűbb épületeket sem sikerült még a Holdon építenünk. Ahogy azonban kiépül a ciszlunáris gazdaság, az ilyen projektek is előtérbe kerülhetnek.