A mitikus tengeri szörnyeknek beillő óriáskalmárokról még ma is keveset tudunk. Mivel háromszáz-ezer méteres mélységekben élnek az óceánokban, nehéz őket tanulmányozni. Ugyanezért meglehetősen ritka, hogy elpusztult példányok sodródjanak partra, a múlt héten, a Dél-afrikai Köztársasában mégis belebotlott egybe egy család - írja a Mirror című brit bulvárlap.


Az óriáskalmárok a világ legnagyobb gerinctelen állatai. Tíz karjuk van, ezek közül kettő, melyek visszahúzhatók, hosszabbak a többinél. Testük akár ötméteresre is megnő, visszahúzható karjaikkal együtt tíz-tizenhárom méteresek, bár egyes, nem hitelesíthető beszámolók szerint akár húszméteresre is megnőhetnek.

Egy dél-afrikai család egy kisebb, nagyjából kétméteres példány tetemébe botlott bele április 30-án reggel a Kommetjie közelében elnyúló Long Beachen.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Ali Paulus (@alipaulus) által megosztott bejegyzés

A fotókat készítő nő azt írja, az óriáskalmár tetemén egy nagy sebet fedeztek fel, amit valószínűleg hajócsavar okozott. Rejtély, hogy ez miképp történhetett, hiszen az óriáskalmároknak nem szokásuk a felszín közelében úszni, ahol ilyesmi történhet velük.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!