A középkor Európájának máig túlélt épületeken nem meglepők a fura homlokzati díszek, bár igaz, ezek jórészt az elmúlt ötven év felújításainak nyomaiként keletkeztek - így például a XII. századi salamancai katedrális űrhajósa, vagy az ötszáz éves Saint-Jean-de-Bouseau-i Betlehem-kápolna Alienje - , de szép számmal akadnak köztük olyanok is, melyek generációk egész sorának okoztak fejtörést és kellemes perceket.
Tökéletes példa erre Európa egyik legjelentősebb érclelőhelye, a németországi Harz hegység északi részén megbújó Goslar piacterének oldalában megbújó ház is, ami első pillantásra egy átlagos, ablakai közt méteres szobrokkal díszített épületnek tűnik, de az 1484-ben kapuit céhközpontként megnyitó sarokház jóval több ennél.
Az árkádsor nyitányánál ugyanis fura, környezetétől teljesen elütő, apró alkotásra lehetnek figyelmesek az igazán szemfülesek:
a bal kezével saját fenekét fogó, oszlopba kapaszkodó meztelen férfialak jól láthatóan épp aranyérmékkel megtűzdelt székletétől szabadul meg.
A környező vidék leggazdagabb kereskedői által építtetett késő gótikus ház minden részletében tökéletesen árasztja gazdái és a város akkori gazdagságát, a Dukatenmännchenként (Dukátos emberke) emlegetett székelő férfire azonban első látásra nincs észszerű magyarázat. A kutatók ugyanakkor úgy gondolják, hogy
az az egykori tulajdonosok az uzsorások nyilvánvalóan törvénytelenül adott kölcsöneivel szembeni ellenérzéseiket fejezi ki.
A Kaiserworthként emlegetett ház ma természetesen már nem kereskedőknek ad otthont: 1831-ben fogadóvá alakították, és ma is így hasznosítják.