Öt klónozott majom született génekben hordott mentális sérülésekkel a sanghaji idegkutató intézetben. Az egyetlen főemlős donorból létrehozott majmokon, amelyeket olyan génmódosítást hajtottak végre, amelyektől olyan tüneteket produkálnak, mint az embereknél a szorongás, a depresszió és a tudathasadás.


A kísérlet célja éppen az, hogy rendelkezésre álljanak születésüktől fogva beteg állatok a laboratóriumi kísérletekhez. Természetesen nem is élhetnek majd másutt, mint világra jöttük helyén.

A kínai kutatók azt állítják, hogy rajtuk keresztül olyan kísérleteket végezhetnek, amelyek áttörést jelenthetek az agy rendellenességei vagy akár a rák gyógyításában – írta - a Daily Mail

Az újabb kínai kísérlet ismét elkerülhetetlenül felveti az emberi klónozás jövőjének etikai kérdéseit, ahogyan ez történt a génmódosított embriók esetében. A kínai hatóságok a program vezetője, Hi Csian-küi professzor ellen azóta eljárást indítottak és kizártak a tudományos életből. Ugyanakkor az állatok génmódosítását és klónozását jelenleg engedik a nemzetközi szabályok.

A mostani műveletről a tudósok egy kínai tudományos szaklapnak nyilatkozva annyit árultak még el, hogy az öt klónozott majom olyan tüneteket mutat, amelyeket a BMA1 protein hiányával szoktak magyarázni. A donor állatnál a DNS e részének működését állították le a Crispr-Cas9 génmódosítással, amelyet állítólag Hi Csian-küi is alkalmazott.



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!