A Michigani Egyetem tudóscsoportja 231 felnőtt emberen tesztelte, milyen testi tüneteket okoz, ha egyik napról a másikra abbahagyják a klasszikus "junk food", azaz a gyorskaják fogyasztását. A kísérleti alanyok egy darabig hamburgeren, pizzán és csipszen "éltek", aztán ezeket hirtelen megvonták tőlük, és normális, egészséges étrendre állították át őket.


Az eredmény döbbenetes: a vizsgált emberek az első öt napban súlyos elvonási tünetekre, kimerültségre, fejfájásra, lehangoltságra, sőt kifejezetten depressziós kiüresedettségre panaszkodtak.

Az orvosok szerint a reakciót az agyban felhalmozódott hormon-visszaesés okozza. Ilyen hormonokat a cukor és a só fogyasztása "termel" - elsősorban ez a két összetevő az, ami miatt a gyorséttermi ételeket esszük. A függőség a tudósok szerint majdnem olyan erős, mint az enyhébb drogoknál, de a jó hír az, hogy a tünetek öt nap után szinte teljesen megszűnnek. Ha tehát öt napot - kis ráhagyással egy hetet - kibírunk junk food nélkül, akkor sokkal könnyebben át tudjuk állítani a szervezetünket az egészségesebb és változatosabb étrendre, ami ráadásul az agyunkat sem tompítja el.



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!