Nyomozást indított a Vas megyei rendőrség annak az autónak az ügyében, amelyik Czeglédy Csabát, a DK szombathelyi önkormányzati képviselőjét követte a napokban - írta a Népszava. Az eljárás egyedi azonosítójellel való visszaélés ügyében indult, mert a Mazda típusú gépjármű rendszámát (PRT-076) a járműnyilvántartás szerint még nem adták ki Magyarországon.
A történtek hátterében Czeglédy a titkosszolgálatokat sejti, ezt meg is osztotta a nyilvánossággal április 19-i Facebook-posztjában. A Népszavának ugyanakkor a szakmai fogásokat ismerő forrás is azt mondta, ha tényleg a szolgálatok állnak az ügy hátterében, elég amatőr módon jártak el, a követést nem ilyen feltűnő módon intézik. Ezt rendszerint többen végzik több autóval: más figyeli meg a célszemély lakását, mások követik, ráadásul három-négy váltott autóval teszik ezt. Persze az sem zárható ki, hogy a "lelepleződés" szándékos volt, azaz így akarták megfélemlítésképpen az érintett tudomására hozni, hogy "rajta vannak".
A lapnak nyilatkozó szakértő szerint egyáltalán nem biztos, hogy az állami titkosszolgálat végzi a megfigyelést, magánbiztonsági cégek repertoárjában is van ilyen szolgáltatás. Korábban a fideszes kormánysajtó már együttműködött egy olyan céggel, amely az állami szolgálatoknál bevett módszereket is alkalmazott: a 2018-as választások előtt egy izraeli hátterű társaság konspirált körülmények között rejtett kamerás felvételeket készített olyan tárgyalásokról, amelyeket magyar civil szervezetek képviselőivel folytattak megpróbálva leleplezni a "Soros-szálat".
A politikus, akit egy hete a Borkai-botrány miatt gyanúsítottak meg azzal, hogy ő fizette "Az ördög ügyvédje" oldal reklámját, a Demokratikus Koalíció jelöltje a szombathelyi ellenzéki előválasztáson. A jogász végzettségű Czeglédy korábban Szombathely alpolgármestere, és a helyi MSZP vezetője volt, 2014-ben szintén helyi önkormányzati képviselő lett. 2017-ben az ügyészség az előzetes letartóztatását kezdeményezte, bűnszervezetben elkövetett adócsalással vádolták meg.
Kapcsolódó
Sem az ügyészség, sem a Facebook nem nyilatkozik arról, miként derült ki, hogy Czeglédy Csaba fizette a Borkai Zsoltot lebuktató blog hirdetéseit a közösségi oldalon.