Kare Geir Lio, a Norvég Kézilabda Szövetség elnöke megerősítette, hogy otthont adnak a decemberi női Európa-bajnokságnak, és ennek immár az anyagi fedezete is rendelkezésre áll, írta az MTI.
Ez lehet minden idők leghektikusabb NB I-es kéziszezonja
Az biztos, hogy ismét a Győri ETO, FTC, Siófok versenyfutást lesz érdemes figyelni.
Az elnök a Nettavisen nevű norvég hírportálnak elmondta, eredményes tárgyaláson van túl a Kulturális Minisztérium képviselőivel, akik biztosították róla, hogy a koronavírus-járvány miatti harmadik válságcsomag keretein belül az állam átvállalja a szervezők veszteségét, amit jelenleg 36 millió koronára (1,2 milliárd forint) becsülnek. Az általa elmondottakat Lars Audun Granly, a minisztérium civil társadalomért és sportért felelős osztályának egyik vezetője megerősítette.
A veszteség nagysága attól függ, hogy egy, kettő, vagy három helyszínen rendezzük a meccseket
- mondta Kare Geir Lio.
A december 3. és 20. között sorra kerülő, norvég-dán közös rendezésű tornán 16 csapat szerepel - köztük a magyar válogatott - és 47 mérkőzést játszanak.
A csoportmeccseket Trondheimben, Herningben és Frederikshavnben rendeznék, a középdöntőre Herningben és Stavangerben, a döntő hétvégére pedig Oslóban kerülne sor.
A dán szövetség elnöke, Per Bertelsen egy héttel ezelőtt közölte, jelen állás szerint decemberben Dániában nem lesz Európa-bajnokság, mert nem tudják fedezni a veszteségeket. Az európai szövetség (EHF) csaknem 4,5 millió dán korona (214 millió forint) rendkívüli támogatást nyújtott Norvégiának és Dániának, de Bertelsen szerint ez egyáltalán nem fedezi a hiányukat. Az elnök nem tudja, számíthat-e további segítségre az EHF-től és a dán kormánytól.
Jelen állás szerint Dániában nem lesz női kézi Európa-bajnokság
Legalábbis ezt mondta Per Bertelsen, a dán szövetség elnöke száz nappal a rajt előtt.
A házigazdák dolgát nehezíti, hogy továbbra sem tudják, a világjárvány miatt meg lehet-e rendezni egyáltalán az Európa-bajnokságot, és ha igen, látogathatják-e nézők a mérkőzéseket, márpedig a rendező országok költségeinek egy részét a belépődíjak fedezik.
Az EHF szerint továbbra is három forgatókönyv van az Európa-bajnokság kapcsán: az eredeti terv szerinti rendezés, a korlátozott nézőszámú mérkőzések, illetve a helyszínek csökkentése. Olyan forgatókönyv viszont nincs, amely szerint a tornát nem rendezik meg.
Kiemelt fotó: A spanyol Almudena Rodriguez lőne kapura a norvég Emilie Hegh Arntzen és Marta Tomac között a 2018-as Eb-n (SEBASTIEN BOZON / AFP)