A hazai pályán elszenvedett hárongólos vereség tudatában óriási bravúrra volt szüksége a Ferencvárosnak a Rosztov-Don otthonában a női Bajnokok Ligája-negyeddöntőjének visszavágóján. Elek Gábor csapata viszont utoljára 5-4-nél vezetett, és onnantól kezdve csak futott az eredmény után.

Nem jöttek elöl a váratlan megoldások, hátul, a kapuban pedig a bravúrok. Az oroszok viszont a pálya mindkét oldalán sziporkáztak, és a félidőben már kényelmes, 15-9-es vezetéssel mehettek szusszanni. A második játékrészben egy teljesen enervált, a meccset és a párharcot láthatóan feladó Ferencváros jött ki, a Rosztov pedig valóságos gálát rendezett.

A vége kiütéses 33-22, összesítésben 14 góllal bizonyult jobbnak Ambros Martín csapat, így ők lehetnek ott a budapesti Final Fourban.