A Magyar Hang már írt róla, de a Szeged.hu által észrevett posztban most névvel is vállalja Lovas András szegedi aneszteziológus és intenzív terápiás orvos, hogy a koronavírus elleni védekezéshez központilag, Kínából beszerzett lélegeztetőgépek nem ilyen betegségek kezelésére szolgálnak.
A hosszú posztban Lovas azt írja, a ResMed Lumis 150 lélegeztetőgép egy olyan eszköz, melyet egyértelműen otthoni használatra fejlesztettek ki, miközben a termék leírásában sehol nem szerepel a fertőzéses eredetű tüdőbetegségek ezen eszközzel történő ellátása. A termék egyértelműen non-invazív lélegeztetésre alkalmas csak.
A szakmai vélemények továbbra is megoszlanak arról, hogy a COVID-19 beteg lélegeztetésében a non-invazív lélegeztetésnek hol a szerepe. Vannak betegek, akik alkalmasak erre, ez biztos. Erről én most nem szeretnék írni. Viszont egyértelmű, hogy jelentős részük invazív gépi lélegeztetésre szorul, Olaszországban, a legutóbbi vizsgálatok szerint, az intenzív osztályokra kerültek 90 százaléka.
- írja Lovas. Az invazív lélegeztetés során, a szájon keresztül, a légcsőbe vezetett tubuson keresztül gépi lélegeztetik a beteget. A ResMed Lumis 150 készülék erre nem alkalmas.
Összességben elmondható, hogy a beszerzők minden jóakarata ellenére a ResMed Lumis 150 lélegeztetőgép SARS-CoV-2 vírusfertőzöttek intenzív osztályos, non-invazív lélegeztetésére sem alkalmas. Ezt erősíti, hogy azon munkatársaim, akik intenzív osztályon dolgoznak, gépi lélegeztetéssel rendszeresen foglalkoznak, azok ugyanígy vélekednek.
- állítja az orvos.
Csak egy lélegeztetőgép II.A napokban számos sajtótermékben megjelent, hogy bizonyos kórházak intenzív osztályai ResMed…
Közzétette: András Lovas - 2020. május 15., péntek
Koronavírus - Még több hír a témában
A gyerekek tíz százaléka már most is jár óvodába
- Franciaországban 25 új gócpontot találtak a karantén feloldása óta
- Egy brüsszeli kórház dolgozói hátat fordítottak a miniszterelnök konvojának