Nem akarja tovább élezni a konfliktust a kormány, azonban a szakrendelők kapacitásgazdálkodásába sokkal nagyobb beleszólást szeretne.
A kormány nem akarja tovább élezni a konfliktust, ezért egyelőre nem tartja időszerűnek a szakrendelők formális államosítását, ugyanakkor arról nem kíván lemondani, hogy mélyebben beleszóljon a szakrendelők kapacitásgazdálkodásába - tudta meg a Népszava.
A szakrendelők sorsával kapcsolatos javaslatokat megvitatják az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsának (ÖNET) csütörtökre összehívott ülésén is, amely a kormányzat egyeztető fóruma a helyhatóságokkal kapcsolatos döntésekben.
Az Országgyűlés december végén fogadta el az egészségügy átalakításáról szóló törvényt, amely lehetővé tette, hogy az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) hivatala adatokat kérjen, hogy előkészíthesse a még nem állami fenntartású szakrendelők átvételét. A helyhatóságoknak március végéig kellett nyilatkozniuk arról, adják-e vagy sem a járóbetegellátó intézményeiket az államnak.
A Népszava információi szerint a határidő lejártáig alig több mint száz válaszlevél érkezett vissza az előzetesen várt 133 helyett. A fővárosból gyakorlatilag minden kerületi önkormányzat elutasította az államosítás tervét és vidékről is csak azok az önkormányzatok nem zárkóztak el a javaslat elől, amelyek nem képesek már finanszírozni a szakrendelő fenntartását.