Mint arról korábban beszámoltunk tizenkét év fegyházbüntetést és tíz év közügyektől eltiltást ajánlott a Fővárosi Főügyészség Gyárfás Tamásnak arra az esetre, ha már az előkészítő ülésen beismeri, hogy ő kérte fel több mint 20 évvel ezelőtt Portik Tamást arra, hogy ölesse meg Fenyő János médiavállalkozót.
Gyárfás nem szeretett volna nyilatkozni a témában, helyette az ügyvédje, Zamecsnik Péter mondta el, mit is gondolnak a Fővárosi Főügyészség által felkínált 12 évről.
Az köt alkut, akinek érdekében áll. Gyárfás úrnak nem áll érdekében alkut kötni egy olyan cselekményre, amit nem követett el
- mondta Zamecsnik, aki szerint mivel már lezárult a nyomozás nem az ügyészség, hanem a bíróság véleménye lesz a mérvadó.
Nem tartom tárgyilagosnak ezt a fajta felvezetést, mert az ügyészségnek teljes mértékben tisztában kell lennie azzal, hogy az első perctől kezdve nincs beismerés abban a cselekményben, amit nem követett el Gyárfás Tamás. Innentől kezdve álságosnak tartom azt hangoztatni, hogy 12 év jár azért ha beismeri
- tette hozzá az ügyvéd.
A vádirat szerint Gyárfás az 1990-es évek meghatározó jelentőségű médiavállalkozója volt, akárcsak Fenyő János, aki egy videokazetta-terjesztő és egy napilapot kiadó gazdasági társaságnak is a vezérigazgatója volt.
Gyárfás és Fenyő között az 1990-es évek közepétől üzleti vita, hatalmi harc, és ezekből fakadóan erős személyes ellentét alakult ki. A vádirat szerint Gyárfás 1997-ben elhatározta, hogy a játszma végleges lezárása érdekében megöleti Fenyőt. Emiatt 1997 szeptemberében megbízott egy, az éjszakai életből közismert személyt, Tasnádi Pétert, hogy ölesse meg Fenyőt. Tasnádi a megbízást 12 millió forintért vállalta, azonban miután átvett 6 millió forint előleget, nem teljesítette a "feladatot". Emiatt Gyárfás megbízta Portik Tamást, akit 1994 óta ismert, hogy ölesse meg Fenyő Jánost.
A Fővárosi Főügyészség július végén emelt vádat Gyárfás Tamás ellen Fenyő János megölése ügyében felbujtóként, előre kitervelten elkövetett emberölés miatt. A hatóság szerint Gyárfás bűnösségét valószínűsítik azok a hangfelvételek, amelyeket Portik rögzített a 2000-es években.
Kiemelt kép: MTI Fotó/Koszticsák Szilárd