Nem érinti Kenderesi Tamást az a MOB döntés, hogy csak büntetlen előéletűek utazhatnak az olimpiára.

A dél-koreai bíróság jogerős döntése szerint Kenderesi bűncselekményt követett el, azzal, hogy egy bárban rácsapott egy ott dolgozó lány fenekére, emiatt az úszó pénzbüntetést kapott.

A sportoló mégsem számít büntetett előéletűnek, mert ha valakit pénzbüntetésre ítélnek, az nem kerül bele az erkölcsi bizonyítványába.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója

hirdetés

A MOB szombati közgyűlésén a sportolók, az őket segítő szakemberek olimpiai eseményekre történő nevezése és akkreditációja minimumkövetelményeinek elfogadásáról is döntöttek. Ennek értelmében például a tokiói olimpiára a MOB akkor nevezi be a kvalifikációt szerző sportolót, ha a következő kritériumok egységesen teljesülnek:

- negatív doppingvizsgálati eredmény (a megnyitót megelőző 365 napban 4 darab negatív doppingvizsgálati eredmény, ezekből legalább 2 darab az olimpia évében, legalább 1 darab az olimpiát megelőző évben);

- az olimpiai esemény nyitóünnepségét megelőző 100 napban 1 darab negatív drogteszt eredmény;

- doppingellenes tájékoztatón való részvétel;

- sportolói szerződés aláírása;

- alkalmasság megállapítása, részvétel az Országos Sportegészségügyi Intézet szűrővizsgálatán;

- büntetlen előélet, valamint a sportoló nem áll fegyelmi- vagy doppingeljárás eredményeként jogerős eltiltás hatálya alatt.

Mint azt korábban megírtuk, a Magyar Úszó Szövetség írásbeli megrovásban részesítette Kenderesi Tamást, valamint szövetségi támogatását fél évre megvonta, utóbbi büntetést azonban fél évre felfüggesztette. A 22 éves olimpiai bronzérmesnek azért kellett a szervezet fegyelmi bizottsága előtt felelnie, mert a júliusi kvangdzsui világbajnokság idején egy helyi szórakozóhelyen elkövetett meggondolatlan tettéért a helyi hatóságok szexuális zaklatással vádolták meg.