A 200 m pillangó világcsúcstartó világbajnoka, Milák Kristóf 100 m pillangón összecsapott a szám elődöntéjében világcsúcsot úszó, a döntő előtt pedig az 50 m gyorsúszást világbajnoki csúccsal nyerő amerikai szupersztárral, Caeleb Dressellel.

A döntőben a két klasszis egymás mellett úszott a hármas és a négyes pályán, de az hamar kiderült, hogy az aranyérmet csak és kizárólag Dressel nyerheti.

Már a rajt után, a medence felénél fél hosszal vezetett az amerikai, miközben Milák szokásához híven a mezőnyben bújt meg, hogy a második övenen robbantson. És ahogy szokta, ez meg is történt, de ez most nem volt elég.

Dressel tükörsimán nyerte az újabb világbajnoki címét, Milák hajrája pedig a negyedik helyre volt elég az orosz Andrej Minakov és a dél-afrikai Chad Le Clos mögött.