Ráadásul a géllakk nem csak allergiás reakciókat okozhat, hanem károsíthatja is a körmöket. Sokan arról számolnak be, hogy a géllakk eltávolítása után a körmük puha, sérülékeny és csíkos lett.
Egyre többen lesznek allergiásak a géllakkra, derül ki a Semmelweis Egyetem közleményéből. A probléma leginkább a termékek változó összetevői és a nem szakszerű felhelyezés miatt alakul ki.
A körömszépészetben használt vegyi anyagok közül az úgynevezett akrilátorok a leggyakoribb allergiás reakciók kiváltói. Ezek az anyagok felelősek azért, hogy az UV lámpa hatására a géllakk megkeményedjen a köröm felszínén.
Dr. Lőrinc Kende bőrgyógyász szerint a legfőbb probléma, hogy a lakk nem szilárdul meg teljesen, és a folyékony anyag a bőrre kerül, ami gyulladást okoz. Ez pedig hosszú távú allergiát eredményezhet. Ilyen esetekben minél gyorsabban el kell távolíttatni a géllakkot, hogy ne súlyosbodjon a helyzet, majd bőrgyógyászhoz kell fordulni.
A körömszépészet egy másik gyakori problémája a zöldköröm-szindróma, amit a pszeudomonasz nevű baktérium okoz. Ez apró, zöld foltokat hagy a körmön, és súlyosabb gyulladáshoz vagy gombás felülfertőzéshez is vezethet.