„Tegnap reggel a Mississippi aligátor, Saturn 84 évesen elhunyt” – jelentette be a Moszkvai Állatkert.
Saturnt 1936-ban, miután napvilágot látott az Egyesült államokban, a Berlini Állatkertbe került. Innét menekült el 1943-ban, mikor bombatámadás érte az állatkertet. Az egyik jelentés szerint a hüllőházat közvetlen támadás érte.
A járókelők beszámolója szerint az utcán négy krokodil holttestét találták, amit a hatalmas robbanás dobott le oda. Saturn valahogy mégis túlélte, majd a városban élt az aligátoroknak egyáltalán nem megfelelő éghajlaton.
Három évvel később brit katonák találtak rá, majd átadták a Szovjetuniónak. Senki se tudja, hogy a köztes három évet pontosan mivel töltötte.
1946-tól Saturn hatalmas sláger lett a Moszkvai Állatkertben.
A leghíresebb pletyka, ami az aligátorról terjedt, hogy Hitler személyes gyűjteményének tagja volt, és nem pedig a Berlini Állatkert lakója, de ez nem igaz.
A mai napig nem világos, hogy kapott szárnyra a pletyka. A Moszkvai Állatkert kiemelten fontosnak tartja elmondani, hogy ne keverjük az állatokat és a politikát. Ők nem felelősek az emberi bűnökért.
Вчера утром наш миссисипский аллигатор Сатурн умер от старости. Ему было около 84 лет – крайне почтенный возраст. Московскому зоопарку выпала честь содержать Сатурна 74 года. Он видел многих из нас детьми. Надеемся, что мы его не разочаровали. pic.twitter.com/UigsB8xwBv
— Московский Зоопарк (@moscowzoo) May 23, 2020
Saturn 74 évet töltött az állatkertben, sokan a gondozói közül még gyerekkorukban látták először. Az állatkert beszámolója alapján Saturn megismerte gazdáit, és imádta, mikor kefével megpucolták. Képes volt megrepeszteni az acél etetőtálját és a betondarabokat, ha éppen valami irritálta.
A szóvivő hozzátette, hogy figyelemreméltó kort élt meg, hiszen a Mississippi aligátorok körülbelül 30-50 évig élnek vadon.
Lehetséges, hogy Saturn a volt a világ legöregebb aligátorja, de nem lehet pontosan megmondani. Erre a címre a Belgrádi Állatkertben tartott Muja is esélyes a maga 80 éves korával.
Saturn élete Moszkva népszerű Charles Darwin biológiai múzeumban folytatódik majd. Miután kitömték, megtekinthető lesz a látogató számára is.