Elhunyt Börcsök Enikő, a Vígszínház művésze, a magyar színjátszás egyik legmeghatározóbb színész egyénisége, Jászai Mari-díjas színművész, érdemes és kiváló művész - írja a Deszkavizio.hu színházas oldal, mely szerint a színésznőt 53. születésnapján érte a halál. A hírt később a Vígszínház is közölte az MTI-vel.

A közlés szerint Börcsök Enikőt hosszú, súlyos betegség után csütörtök hajnalban érte a halál. A színművészt a Vígszínház saját halottjának tekinti. Börcsök Enikő sugárzó tehetségét számtalan színházi és filmes szerepben láthatta a közönség. 1994 óta volt a Vígszínház tagja és vezető színésznője. "Igazi társulati és közösségi ember volt, rendkívüli személyisége, melegszívűsége, segítőkészsége, nyitottsága, csillapíthatatlan energiája és tenni akarása pótolhatatlan űrt hagy maga után" - tudatta a színház. A színésznőről tavaly augusztusban már megírtuk, hogy a színésznő bizonytalan ideig kórházi kezelésre szorul. A Vígszínház Jászai-díjas érdemes művésze az évad első bemutatóját is kénytelen volt átadni kolléganőjének, akivel a jövőben lekettőzve játssza majd a szerepet.

Börcsök Enikő 1968-ban született Mezőtúron, 1987-1991 között végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Marton László osztályában. 1991-1994 között a kaposvári Csiky Gergely Színház tagja volt, 1994 ősze óta a Vígszínház tagja, 2000 óta a MASZK Országos Színészegyesület elnökségi tagja. Közismertté a rendszerváltás kori filmes főszerepei tették: első mozifilmje a Melodráma volt, majd utána már főszerepet kapott Szabó István Édes Emma, drága Böbe című filmjében, mint ahogy Salamon András Zsötemjében is. Ugyancsak látható volt a Turné című filmben is, és utána még számos filmes illetve tévés szerepet is kapott, utoljára éppen Szabó István Zárójelentés című filmjében láthatták a magyar mozinézők.

Kapcsolódó

Én belülről bomlasztottam, amíg te kívülről siránkoztál

Filmek, amelyek segíthetnek megérteni a magyarországi rendszerváltást, a Csapd le csacsitól a Moszkva térig.

Két vesetranszplantáción esett át egy autoimmun betegség miatt, az elsőn 1997-ben, és a Nemzeti Vese Program nagykövete is volt. Nyaranta színjátszó-gyerektárbort szervezett Becsvölgyén, 1989 és 2004 között Dévényi Ádám dalszövegíró-sanzonénekessel élt együtt a nyolcadik kerületben található Kisfaludy utcában. A Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára volt, eleinte Ács János és Gálffi László mellett tanársegéd, 2014-től pedig Zsótér Sándorral közösen osztályvezető tanár volt.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!