Mindenki azt várta, hogy a favoritok közül valaki rekordidő alatt ér célba. Ez végül meg is történt.

Előzetesen sem tartották kizártnak, hogy a bombaerős mezőnynek köszönhetően megdőlhet a világrekord a csak nők által futott maratonon Londonban. Ez végül meg is történt: a győztes az olimpiai bajnok kenyai Peres Jepchirchir lett, aki 2 óra 16 perc 16 másodperc alatt teljesítette a távot, írja a BBC.

A korábbi csúcsot egy másik kenyai futó, Mary Keitany állította fel még 2017 áprilisában, ugyancsak a londoni maratonon 2 óra 17 perc 1 másodperccel.

A női maratonfutóknál két világrekordot tartanak számon. A férfiakkal közös mezőnyben eddig senki sem volt gyorsabb az etiópiai Tigst Assefánál, aki tavaly Berlinben 2 óra 11 perc 53 másodperc alatt ért célba. Míg a tisztán női mezőny világrekordját tartja mától Peres Jepchirchir.