Medölt az elmélet, miszerint minél fiatalabb egy nő, annál alkalmasabb a szülésre. Mostanáig még az orvosok is úgy gondolták, hogy egy 25 éves nő gyermekvállalás szempontjából már idősödőnek számít, ezért eddig azt javasolták minden nőnek, hogy 20-27 év között vállaljanak gyermeket.

Ez a teoria azonban a 2018-as orvostudomány szerint megdőlni látszik.

Az igaz, hogy a fiatalabb nők egészségesebbek, szervezetük jobban működik, a petefészkeik is, ha úgy tetszik, "frissebbek", kevesebb környezeti ártalomnak vannak kitéve, azonban azt is figyelembe kell venni, hogy jelentősen átalakult az életminőségünk az elmúlt 25-30 évben, hiszen ma már sok esetben a nők körében magasabb a foglalkoztatottság, több nő jár egyetemre, mint férfi, és igenis, a feltételek megteremtéséhez a karrierépítésre is szükség van, ami fontos szempont a gyerekvállalás kapcsán. Ebből kifolyólag a nők többsége ma már csak 30 éves kor után szül.

De nem kell megijedni, hogy kiszaladunk az időből, hiszen egy texasi orvos, John Mirovski szerint a legideálisabb 34 korba anyává válni. A szakember szerint ebben a korban van a legoptimálisabb állapotban a nő teste, ahhoz, hogy kihordja a magzatát. Emellett a fiatalabb nők gyakrabban betegednek le, gyengébb az immunrendszerük, ami a magzatra is veszélyt jelenthet. Ugyanakkor, pszichológusok szerint egy 30-as nő nagyobb élettapasztalattal rendelkezik, és nagyobb az esélye, hogy stabil párkapcsolatot tud kialakítani, így a gyerek fejlődése szempontjából biztonságosabb környezetet képes teremteni, hiszen egy ilyen anya szakmailag is megalapozta az életét.

35 év után viszont orvosi felügyelet alatt kell elkezdeni a családtervezést, mert nő az esélye komplikációknak, a termékenység is változhat.

A legfontosabb a gyerekszüléssel mégis az, hogy mindenki akkor vállalkozzon az életreszóló feladatra, mikor úgy érzi, hogy eljött a pillanat, és felelősségvállalás is mindkét szülőben megvan.

Mi a véleményed?


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!