Magyarországon lakhatási válság van. Mintegy 3 millió embert, a lakosság harmadát érinti a lakhatási szegénység. Ahhoz, hogy a helyzet változzon, szükség van arra, hogy változzanak a lakás- és szociálpolitikai megfontolások és a közvélekedés


- írja közleményében több lakhatással foglalkozó civil és szakmai szervezet, így A Város Mindenkié csoport, az Utcáról Lakásba! Egyesület, a Habitat for Humanity Magyarország, a Periféria Központ, és a Városkutatás Kft.

A felsorolt szervezetek hétfőn juttatták el a pártokhoz a választási programalkotás támogatására készített Lakhatási Minimum nevet viselő programjukat, amelyben a lakhatás biztonságát és megfizethetőségét megerősítő törvénymódosításokra, és egy lakáspolitikáért felelős kormányzati szerv létrehozására tesznek javaslatot.

Mint közleményükben írják, javaslataik azt célozzák, hogy

  • hosszú távon kiszámítható, a szociális különbségeket csökkentő lakáspolitika valósuljon meg;
  • csökkenjen és megelőzhető legyen a hajléktalanság;
  • csökkenjen a lakhatási szegénység, bővüljön a non-profit lakásszektor és a megfizethető lakások köre;
  • energetikai felújítások által csökkenjen az energiaszegénység.

A szervezetek megjegyzik, szeretnék, ha a 2022-es országgyűlési válsztások előtt az ellenzéki pártok és koalíciók beépítenék javaslataikat a kampányukba, esetleges kormányra kerülésük esetén pedig meg is valósítanák a felsorolt intézkedéseket.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!