Az egészségügyi minisztérium hivatalos statisztikája is több mint 32 ezer halálesetet jegyez, ugyanakkor az ONS más adatgyűjtési módszert használ a többi között a fertőzésgyanús esetek regisztrációjánál. Az amerikai Johns Hopkins egyetem tudomása szerint 32 768 a halálos áldozatok száma.


Nagy-Britannia ezzel a koronavírus-járvány által legsúlyosabban érintett ország Európában.

A halálesetek negyedét idősotthonokból jelentették.

Szakemberek felhívják a figyelmet arra, hogy az egyes országok járványügyi adatainak közvetlen összehasonlítása félrevezető lehet, hiszen különböző statisztikai módszereket használnak, emellett eltérő a lakosságszám és az úgynevezett korfa, és egyéb faktorok is befolyással bírhatnak.

Boris Johnson brit miniszterelnök hétfőn a londoni parlamentben egy több mint 50 oldalas kormányzati dokumentumot ismertetett a koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások lazításáról. Skócia, Wales és Észak-Írország ugyanakkor jelezte, hogy a kormányzati elképzelésekhez képest saját utat fognak járni, s fenntartanák a szigorításokat.

A bírálatok szerint az Egyesült Királyság csak későn reagált a pandémiára, a brit állami egészségügyi szolgálatot (NHS) pedig tönkre tették az utóbbi évek forrásmegvonásaival. A klinikákban mindenekelőtt védőfelszerelésekben van hiány, s a napi százezer koronavírusteszt elvégzésére vonatkozó célkitűzést sem sikerül gyakran elérni.

Kiemelt kép: MTI/EPA/Londoni kormányfői rezidencia/Andrew Parsons


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!