A Magyar Nemzet értesülései szerint kicsi az esély arra, hogy a versenyszféra és a kormány Állandó Konzultációs Fórumának szerdai ülésén megegyeznek a minimálbér és a garantált bérminimum 2021-es összegéről a szakszervezetek és a munkáltatói képviseletek.
A lap azt írja, hogy a munkáltatók három százalékkal emelnék a minimálbér összegét, ennél magasabb összegre csak akkor hajlandók, ha a kormány tovább csökkenti a szociális hozzájárulási adót, ez azonban nincs napirenden. A cikk hozzáteszi, hogy a munkaadók terhének januári csökkentésére nincs lehetőség a 2016-ban kötött, hat évre szóló bérmegállapodásban foglalt képlet alapján, júliustól pedig csak akkor csökkenhet, ha a reálbérek érdemben emelkednek.
A szakszervezetek viszont elfogadhatatlannak tartják a munkáltatók ajánlatát, mert a vállalkozások több ezer milliárd forint támogatást kaptak az elmúlt években, és a versenyszférában idén nem kötöttek ötszázalékos emelésnél alacsonyabb mértékről bérmegállapodást a képviseletek a foglalkoztatókkal - írja a Magyar Nemzet. A munkavállalói oldal elfogadná az ötszázalékos emelést abban az esetben, ha a nemzetgazdasági mutatók alapján júliustól automatikusan tovább emelkednének a kötelező legkisebb keresetek.