Kevés érdekesebb dolog van Dr. James O'Donoghue Youtube-csatornájánál annak, akit érdekel az űrkutatás vagy a fizika: a Japán Űrügynökségnek dolgozó bolygókutató animációkat és vizualizációkat készít a NASA fotóiból, hogy szemléltesse a világűr történéseit. A fény terjedésének sebességéről szóló videósorozata például bárkinek tanulságos, aki nehezen képzeli el, hogyan halad a fény a világűrben.


Az alábbi videó azt mutatja, hogy ha meg tudnánk hajlítani a fényt, akkor az másodpercenként hét és félszer tudná megkerülni a bolygónkat.

Az alábbi pedig azt, hogy a fénynek milyen hosszú időre lenne szüksége, hogy elérjen a Marsig a bolygónkról, méghozzá akkor, amikor a két bolygó a legközelebb áll egymáshoz (54,6 millió kilométerre):

Ennél is tovább tart a fénynek eljutni a Naptól a Földig, ami egy csillagászati egységre, vagyis 149,6 millió kilométerre van tőlünk. A fény 8 perc és 17 másodperc alatt ér el hozzánk.

És van egy olyan videója is, ahol az egész Naprendszer arányait megmutatja: azt, hogy a Napból érkező fénynek valós időben mennyi ideig tart elérnie a különböző bolygókra - és a Plutóra.

A kutató korábban a NASA-nál dolgozott, a videókhoz csak az űrügynökség által nyilvánosan elérhető képeket és animációkat használta fel.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!