A KSH legfrissebb jelentése szeerint 2020 márciusában az ipari termelés volumene 5,6 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a termelés 10,0 százalékkal csökkent. A statisztikai hivatal kommentárja szerint a koronavírus-járvány miatt megváltozott gazdasági folyamatok hatása ebben az időszakban már jelentős volt.
A legnagyobb súlyú feldolgozóipari alágak közül a járműgyártásban jelentős visszaesés volt, míg a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása kismértékben emelkedett. Az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártásában azonban gyorsult a növekedés üteme. A többi alág többségében csökkent a termelés volumene.
A termelés az év első három hónapjában 0,1%-kal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában. A szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás márciusban az előző hónaphoz viszonyítva 10,4 százalékkal esett vissza.
Az MTI emlékeztet rá, hogy februárban még az ipari termelés 4,1 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munka- és szökőnaphatástól megtisztított adatok szerint a termelés 1,7 százalékkal emelkedett. Az előző hónaphoz mérve pedig 0,2 százalékkal nőtt a kibocsátás. A legnagyobb súlyú feldolgozóipari alágak közül a járműgyártásban februárban még 5,0 százalékos éves növekedést mértek, a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásánál pedig 14,6 százalékost, míg az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártás akkor 10,6 százaléknál tartott.
Koronavírus - Még több hír a témában
Brutális pofont kapott a magyar turizmus, 64 százalékos a visszaesés
- Rossz hír a lakáseladóknak - muszáj lesz a kereslethez igazítania az árat
- Rászoruló gyerekekre hivatkozott a járványhelyzetet kihasználó csaló
Kiemelt kép: Marjai János / 24.hu