Kormányzati támogatással végezhet az antiszemitizmust kutató és elemző munkát európai szinten a Tett és Védelem Alapítvány (TEV) - írja a mai Magyar Hírlap. A kormánypárti lapnak a kormány egyik kedvenc zsidó szervezetének, az EMIH-nek a vezetője, Köves Slomó rabbi nyilatkozott arról, hogy nagy probléma szerte Európában az antiszemitizmus, ezért fontos, hogy közpénzből nyithat brüsszeli irodát a TEV.
A rabbi három veszélyforrást jelölt meg:
- a tradicionális szélsőjobboldali zsidógyűlöletet,
- az integrálatlan migrációs tömegek körében elterjedt, a szélsőséges muszlim irányzatokhoz köthető gyűlöletkeltést és agressziót,
- valamint az Izrael-ellenességbe bújtatott szélsőbaloldali antiszemitizmust.
Az új szervezet a zsidó közösség saját erőforrásaiból és a magyar kormány támogató partnerségével jön létre, csaknem egyéves egyeztetés nyomán
- részletezte a Hírlapnak a rabbi, aki szerint akár heteken belül megszülethet erről a vonatkozó kormányhatározat.
Köves Slomó szerint "az antiszemitizmus elleni küzdelem nem kifejezetten a zsidó közösségek jólétére és biztonságára fókuszál, hanem egyfajta demonstrációs eszköze az emberjogi univerzalizmus világnézetének". Szerinte a Sargentini-jelentés is tévesen ítéli el Magyarországot a növekvő antiszemitizmus miatt: ez a rabbi szerint alapjogi fundamentalista világnézetre vall, miközben szerinte és a TEV szerint az antiszemitizmus "biztonsági kérdés".
A rabbi kiemelte, hogy a monitoring tevékenység során a török és az arab nyelvű médiát, illetve a közösségi felületeket is áttekintik majd. Ebből a munkából jelentések születnek, amelyeket a tagállami vezetők rendelkezésére bocsátanak.
Kiemelt kép: 24.hu/Fülöp Dániel Mátyás