Nem minden káros a szervezetre, ami édes – a szilvalé például tele van értékes tápanyagokkal. Lássuk, mi mindenre jó ez a rostokban gazdag finomság!
Megakadályozza a vérszegénységet
Milyen okok miatt alakulhat ki vashiányos vérszegénység? Részletek itt.
Vérszegénység akkor alakul ki, ha nincs megfelelő mennyiségű vörösvérsejt a szervezetben. A szilvalében sok a vas, amely szükséges a vérképzéshez. Egy pohárnyiban 6 milligramm található, ami a napi szükséglet 34 százalékát fedezi.
Megszünteti a székrekedést
A szilvalé nem véletlenül népszerű az idősebbek körében, hiszen segít felvenni a harcot a székrekedéssel és az emésztési problémákkal. Természetesen fiatalabbak is bátran fogyaszthatják: kíméletes és hatásos megoldás, amely serkenti a bélmozgást.
Csökkenti a koleszterinszintet
Ha a “rossz” koleszterin szintje túlságosan megnő a szervezetben, akkor lerakódások képződhetnek az erekben, aminek idővel stroke vagy szívroham is lehet az eredménye. A lerakódások kialakulását hatékonyan gátolja a szilvalé a benne található antioxidánsoknak köszönhetően.
Csökkenti a vastagbélrák kockázatát
Egy brit kutatás szerint a szilvalé a rák elleni harcban is hatásos lehet, különösen a vastagbélrák esetén. Megelőzésre is hasznos, de már kialakult vastagbélrák esetén segíthet megállítani a rák terjedését.
Kontrollálja a vércukorszintet
Bár a szilvalé édes ízű, ez nem jelenti, hogy túlzottan megemelné a vércukorszintet, mi több, mértékkel fogyasztva segít szabályozni. Rosttartalmának köszönhetően növeli az inzulinérzékenységet, valamint lassítja a cukor felszívódását az ételekből.
Támogatja a májat
Egy Pakisztánban készült kutatás szerint a szilvalé javítja a májfunkciókat, egyben segíthet megakadályozni a májbetegségek kialakulását is.
Forrás: care2.com