Éger István szerint rossz módszerrel akart nyomást gyakorolni a kormányra a Magyar Orvosi Kamara, a kamarai tagság megszüntetése is kontraproduktív, anarchikussá válhat így az orvosok helyzete.


Kedden már el is fogadta az Országgyűlés azt a törvényjavaslatot, ami az orvosok kötelező kamarai tagságának megszüntetéséről szól. Ennek kapcsán mondta el Éger István korábbi orvoskamarai elnök a 24.hu-nak, hogy mit gondol a Magyar Orvosi Kamara (MOK) és a kormány közötti feszültségről.

A kamarát 2003 és 2019 között vezető volt elnök szerint a kormány most azért lépett ilyen drasztikusan, mert a MOK helytelen eszközökhöz folyamodott. Azonban hangsúlyozta:

Azt az orvoskamara elnöksége is folyamatosan hangsúlyozza, hogy nem az új ügyeleti rendszer ellen lépnek fel, hanem azért buzdítják háziorvosokat a szerződés alá nem írására, hogy rendszerszintű problémákra hívják fel a figyelmet és hogy újra tárgyalóasztalhoz kényszerítsék a döntéshozókat.

Abban Éger István is egyetért, hogy sok a rendezetlen probléma, de szerinte nem lehetett volna így nyomást gyakorolni. Mint fogalmazott, az "ügyeleti cirkusz" óriási kárt okoz.

– tette hozzá az orvos.

Szerinte érthető a kormány haragja, de nem a megfelelő eszközhöz nyúlt, a kötelező kamarai tagság megszüntetése kontraproduktív:

"Azoknak sem lesz jó, akik most úgy gondolják, hogy a megszüntetéssel példát statuálnak, mert ezzel az orvosok egy részét garantáltan magukra haragítják. Másrészt: Magyarországon az orvoskamara az egyetlen olyan intézmény, amely valamennyi gyógyítót kvázi kötelezően összefog.

– mondta Éger István.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!