Két rögzítócsavart nem tudnak eltávolítani a felbecsülhetetlen értéket hordozó kapszula fedeléről. A feladat azért különösen nehéz, mert mindezt egy steril dobozon belül kell elvégezni, a legszigorúbb tisztasági feltételek betartásával, ellenkező esetben a minta szennyeződhet.
Szeptember végén sikeresen landolt az az anyagminta, amit a Földtől több százmillió kilométerre lévő Bennu aszteroidából sikerült venni, a Földtől több százmillió kilométerre lévő Bennu aszteroidából. A lezárt kapszulán kívül talált anyagot már vizsgálják, ám az igazán értékes, teljesen steril minták még mindig a szonda zárt tartályában vannak. Történt ugyanis, hogy az
A feladatot nehezíti, hogy mindezt egy különleges dobozba, kesztyűben kell elvégezni, és persze mondani sem kell, hogy el kell felejteni a durvább megoldásokat.
Azonban nem lenne NASA a NASA, ha a mérnökök már nem dolgoznának az alternatív megoldásokon.
Magát a küldetést már mindenképpen sikeresnek tekintik, hiszen a tervezett 60 gramm helyett, kicsivel több, mint hetvenet sikerült elhozni a kisbolygóról. A kutatók nagy reményeket fűznek a mintákhoz, s azt remélik, közelebb juthatunk az élet eredetének megfejtéséhez – már, ha sikerül egyszer kinyitni a makacs kapszulát.