Budapesti járókelőket és egy karácsonyi vásár résztvevőit kérdeztük, milyen fával ünneplik a karácsonyt. Van aki az élő, van, aki a műfenyőre esküszik, de szóba került az is, megoldás lehet-e a faültetés a karácsonyfák pótlására.
A karácsony közeledtével lassan aktuális lesz a fenyőfa beszerzése. Sokaknak elképzelhetetlen ez az ünnep a haragoszöld tűlevelek és a hamisítatlan fenyőillat nélkül. Azonban egyre többen gondolkodnak el azon, mi is lesz a sorsa ezeknek a fáknak az ünnepek elmúltával.
A kérdésre a válasz nem titok: a karácsonyfák legnagyobb része januárban a szemétben végzi. Bár azzal nyugtathatjuk magunkat, hogy ezeket a fákat erdőgazdaságokból, direkt ilyen célra nevelik, az igazság mégiscsak az, hogy az év végén százezrével vágják ki őket a karácsony miatt.
Van más megoldás? – Járókelőket kérdeztünk a fővárosban
Van, aki a műfenyőt preferálja, olyan is akad, aki a gyökeres, földlabdás változattal próbálkozott. Mások kitartanak a hagyományos, élő fenyő mellett, például a karácsonyi hangulatra hivatkozva.
NÉZD MEG BUDAPEST BELVÁROSÁBAN FORGATOTT VIDEÓNKAT!
Abban viszont általános volt az egyetértés, hogy
Többen is részt vettek már valamilyen faültetési akcióban - sőt, olyan is volt, aki az év végi internetes vásárlás során, online szállt be a fatelepítésbe, ezzel ellensúlyozva az élő fenyő felhasználását karácsonyfaként.
Amit a faültetésről tudni érdemes - hogyan (ne) vegyünk részt benne?
Egyre többször találkozhatunk és kapcsolódhatunk be különféle faültetési kezdeményezésekbe. Ha van rá lehetőségünk, a saját kertünkben is ültethetünk fákat.
Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, amelyek betartása segít, hogy a fiatal fák erőre kapjanak:
A cikk a Mastercard támogatásával készült.