Kapás Boglárka őrületes hajrában világbajnoki aranyat nyert 200 pillangón Kvangzsuban. A magyar úszó már az előfutamon is második százat nyomta meg, végül testhosszal vert mindenkit és a harmadik legjobb idővel (2:07.33) jutott be a döntőbe.

A második elődöntőben tempózó Szilágyi Liliána is szépen építette fel az úszását, ő futamában a harmadik, összességében pedig a negyedik leggyorsabb volt (2:07.83). Csak Hali Flickinger és Katie Drabot volt jobb a magyar lányoknál.

A két amerikai nagyon erősen is kezdett, ráadásul Kapás utolsóként fordult az első 50 méteren, Szilágyi viszont negyedik hely környékén mozgott még ekkor.

Kapás viszont begyújtotta féltávnál a rakétákat és végül mindenkit lehagyva, jó benyúlással első helyen végzett. Hab a tortán, hogy egyéni csúcsot úszott a 2:06.48-cas idejével.

A dobogóra Drabot és Flickinger fért még föl, Szilágyi hatodikként csapott célba 2:07.68-cal.