A miskolctapolcai park után most ötcsillagos szállodát építene az Avalon Center. Az ezúttal kiszemelt helyszínük a tatai Öreg-tó és környéke. A cég közleménye szerint először a tataiaknak mutatták be a terveket, akik pozitív visszajelzéseket adtak a beruházással kapcsolatban.

"A fejlesztő cég ügyvezetőjének levelét csatolva minden háztartásba kiküldte a látványfotókat, amelyeket a projekt hivatalos Facebook-oldalán is megosztott. Egy hét alatt 80.000 emberhez jutott el az új terv, és a nagy érdeklődést jól jelzi, hogy 20.000 szinte kivétel nélkül pozitív és támogató visszajelzés is érkezett"

- áll a cég közleményében.

Log into Facebook

null

hirdetés

Csakhogy a cég Facebook-bejegyzése alatt parázs vita alakult ki a tataiak között. Van aki egyenesen azt állítja, hogy az Avalon által megvásárolt terület besorolása miatt nem is lehetne rá építkezni.

"Már megint a szállodatervekről vitatkozunk, pedig nem az a lényeg. Az Avalon olyan területet vásárolt meg terveihez, melynek megvételekor is tisztában volt a terület beépíthetőségének korlátaival. Az erre a területre szakemberek által készített építésügyi szabályzatok,és övezeti besorolás nem teszi lehetővé az ilyen nagyságrendű építkezést. A többi csak szájtépés."

- írja egy helybeli.

Pedig az Avalon szerint a szálloda tervezésekor állítólag figyelembe vették a táj adottságának környezetvédelmi és madártani szempontjait is, illetve a természetes és az épített környezetbe való illeszthetőséget. 

A helyiek a környékbeli erdőt is féltik és attól is tartanak, hogy a régi szeretett tavuk a szálloda miatt nem lesz körbesétálható.

A beruházó cég állítja, fontosnak tartják a tó körbejárhatóságát, a természetes környezet, illetve a fák megóvását, és visszautasít minden olyan téves információt, amely a tó önkényes átnevezéséről és kiemelt környezetvédelmi övezetben történő útépítésről szól.

Azt írják már így is 20 százalékkal csökkentették a szálloda „tömegét”, az épület egy emelettel és 25 szobával kisebb lett, sőt jobbra is tolódott. Mindezt a lakossági és hatósági jelzések miatt tették.

Az épület terveiben egyébként a legkorszerűbb és a leginnovatívabb megoldások szerepelnek, így például az épületgépészeti megoldások között geotermikus hűtés-fűtés, felület hőleadók, illetve megújuló energia hasznosítás. Az épület rendszere okosház lesz, ezért a vezérlése könnyen megoldható a szakavatott személyzet számára.   

Az épület létrehozásánál pedig nagy figyelmet fordítottak a környezet tanulmányozására és a meglévő értékek megőrzésére. Mind a telken, mind az épületen hangsúlyos zöld, kizárólag élő növényzetből álló kertészeti elemek jelennek meg. A zöld építészeti koncepció látványos eleme a szállóépület tetején található kilátó, amely egy parkosított, mindenki által látogatható madármegfigyelő terasz lesz.

Azt írják, nekik nagyon fontos, hogy a vadludak vonulási irányába került a wellness, melynek a teteje teljesen zöld növényekkel fedett, tehát madártávlatból szinte semmi nem látszódik az épületből. 


hirdetés