A keszthelyi sportoló húsz év után, Igaly Diána athéni aranyát követően nyert olimpiai érmet magyar sportlövőként.

A keszthelyiek klasszisa - aki légpisztolyban szintén döntős volt és ott nyolcadik lett - egészen fantasztikusan lőtt a pénteki 30+30 lövéses alapversenyben, melyet 592 körös olimpiai csúcsbeállítással nyert meg, két körrel megelőzve a második indiai Manu Bhakert és néggyel az iráni Hanizseh Rosztamijant.

A sportpisztoly döntőjében a légpisztolyétól eltérően nem a köreredményeket számolják, hanem pontokért lőnek a versenyzők. Minden 10,2 körnél jobb találat ér pontot. A fináléban rapid lövéseket adnak le a pisztolyosok, a döntő első szakasza pedig négy ötös sorozatból állt.

A Chateauroux közelében álló Francia Nemzeti Lőtér nézőtere zsúfolásig megtelt a fináléra, melynek első sorozatában Majornak közepesen sikerült a kezdés, két pontot ért csak el, amivel a hatodik helyen állt.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!