„Fiatal vagyok, nekem még bőven nem a tisztségekkel kell foglalkoznom, hanem azzal, amiért jobboldali vagyok” – közölte Tóth Bettina.


„A mai napon kiléptem a Fidelitas-ból” - ezt a közösségi oldalán jelentette be Tóth Bettina november végén.

A TikTokon népszerű influenszer a döntését azzal magyarázta:

„Ahogy eddig, a jövőben is szeretném őszintén megosztani veletek a véleményem mindenről, úgy tűnik, egyedül kell járnom ezen az úton.

Minden egyes bűnelkövető influencerről szóló vagy sima leleplező anyagomnál vállaltam a kockázatot, hogyha nincs igazam beperelhetnek vagy lejárathatnak, ezen nem is fogok változtatni.

Most is az értékeimet fogom követni, mától független-jobboldali influencerként. Köszönöm a Fidelitasnak a 2 évet, sok jó emberrel volt lehetőségem megismerkedni! További sok sikert kívánok! Egy ideig a PS Tv műsorain sem láthattok, egyelőre nem tudom, meddig” - zárja posztját.

A december 11-i Insta-sztorijában megosztott felvételen pedig arról beszélt, hogy nem akar a politikához kapcsolódni, de a civil szervezetekkel lesz együttműködése. A Fideszbe nem fog belépni, mert komolyan gondolja a függetlenedést. Csak azokkal tartja a kapcsolatot már, akikkel napi szinten beszél. De úgy véli továbbra is, hogy Orbán Viktornál jobb választás jelenleg nincs Magyarországon. A tanártüntetésről úgy vélekedett, hogy jogos a fizetésemelési igényük. Szerinte nem kellett volna hagyni, hogy a dolgok ennyire elfajuljanak, már korábban meg kellett volna oldani ezt.

Az influenszer korábban az X-Faktorban tűnt fel, és véleményvezérként a TikTokon közel ötvenezer követője van. A magyar kormánypártnak nyilván fontos, hogy a legújabb platformokon, tehát például a TikTokon is legyenek olyan arcok, akik az ő politikájukat képviselik, és sok ember kíváncsi rájuk - írja a Telex.

A lap a kilépés bejelentése után megkereste az influenszert, aki a Fidelitasszal kapcsolatban azt írta:

„A közhiedelemmel ellentétben, amiért nagyon sok baloldali lap is felelős, teljesen normális emberek vannak a Fidelitasban. Mindenkinek van saját érdeklődési köre és véleménye, bármiről beszélgethettünk. Egyértelműen vannak olyan emberek, akik a központi kommunikációhoz ragaszkodnak, és olyanok is, akik nem, utóbbiaknak ez nem is okoz problémát, ameddig privátban beszélnek erről. Hangsúlyozom, ez mindenhol így van".

Az influenszer szerint „a véleményekből fakadó problémákon kívül nagyon jó volt” Fidelitas-tagnak lenni. „Engem a munkán kívül nem sok dolog foglalkoztat, így belépéskor sem számítottam arra, hogy itt szórakozás lesz. Meglepődtem. Jártunk kirándulni, kvízesteken vehettünk részt, és minden ünnepet együtt is megünnepeltünk. Nekem a kampányban szerzett tapasztalat volt a legfontosabb, azt élveztem a legjobban, a személyes kontaktolást. Több kerületben és több városban is besegítettem, nagyon sok dolgot láttam a két év alatt. Máshol ilyen tudást nem tudtam volna szerezni.”

Szerinte a Ps TV-től és a Fidelitastól való távozása mögött is a Megafon áll:

Hozzátette: „nekem azt mondták, a Megafontól telefonáltak a PS-be, elmondásuk alapján mi szidtuk őket a műsorokban”, és „a Fidelitas is a Megafonra értette, ne posztoljak róluk semmit, mivel a véleményeimmel is belső konfliktust gerjesztek. A válaszom az volt, hogy kilépek inkább, minthogy csendben maradjak.”

Szerinte a PS TV-s műsoraikban „nem szidták” a Megafont, de azt is közölte: „Úgy gondolom, egy tehetséges embernek nem kell hirdetés ahhoz, hogy nézettséget szerezzen.”

A lap magyarázata szerint a Megafon eredeti célja az volt, hogy „profi Facebook-harcosokat képezzen”, vagyis „jobboldali-konzervatív értékrendű” embereket tanítsanak meg arra, hogyan kell hatékonyabban kommunikálni a közösségi médiában. A posztjaik pedig a kormány kommunikációjával egyezett. A Megafon két évvel a megalakulása után a Facebook hirdetésfigyelője szerint idén március végéig egymilliárd forintot hirdetett el. A magyar hirdetési toplistán ezzel ők vezettek. A második Magyarország kormánya volt, 518 milliós hirdetési pénzzel.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!